Phuket to największa wyspa w Tajlandii, która oferuje wiele ciekawych zajęć. Południowo-zachodni region wyspy znany jest jako południowe plaże Phuket, które są wypełnione pięknymi piaszczystymi plażami, które są idealne na relaks i odpoczynek. Północne regiony Phuket mają również swój własny zestaw atrakcji, których żaden odwiedzający nie powinien przegapić. Oferuje kilka miejsc, w których możesz robić fajne rzeczy na wakacjach. Phuket ma coś dla każdego, od ekoturystów po adrenalinowych ćpunów, którzy chcą spróbować nowych zajęć podczas swojego pobytu. Rzućmy więc okiem na niektóre z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić na tej niesamowitej wyspie.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Zagnieżdżanie skaczących żółwi


Jeśli szukasz zabawnej i wyjątkowej aktywności, którą możesz zrobić na Phuket, wskoczenie do gigantycznego gniazda żółwia może być dla Ciebie. W Phuket jest kilka miejsc, w których można wejść do morza i popływać w pobliżu gigantycznych żółwi morskich, które gniazdują. To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie, którego nigdy nie zapomnisz. Jeśli masz szczęście, możesz popływać z jednym z żółwi i mieć dobrą okazję do zrobienia zdjęcia. Będąc w wodzie, nie zapomnij założyć długich spodni i koszuli zakrywającej szyję. Jeśli jesteś uczulony na jakikolwiek rodzaj skorupiaków, powinieneś unikać tej aktywności.

Jeśli poważnie myślicie o dłuższym wyjeździe do azji polecamy wam wyleczyć zęby. Jest to ważne z punktu widzenia higieny. Ostatnia rzecz, którą powinniście się martwić podczas swoich wakacji to spędzanie czasu u dentysty.

Kursy gotowania tajskiego


Jednym z najlepszych sposobów na poznanie życia w Tajlandii jest wzięcie udziału w lekcjach gotowania. To świetny sposób, aby dowiedzieć się więcej o kulturze Tajlandii, poczuć się bardziej komfortowo w obcym kraju i poznać nowych przyjaciół. Lekcje gotowania to świetny sposób na poznanie ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i mogą zostać przyjaciółmi na całe życie. Na wyspie znajduje się kilka szkół gotowania, które oferują różne rodzaje zajęć do wyboru. Jeśli chcesz poznać tajską kuchnię i kulturę, wynajęcie szefa kuchni, który nauczy Cię sztuki gotowania, to świetny pomysł. Istnieje kilka restauracji, które oferują lekcje gotowania tajskiego, a także prywatnych kucharzy, którzy są dostępni.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Kajakarstwo na Wybrzeżu Andamańskim


Kajakarstwo to aktywność, którą można uprawiać zarówno na wodach morskich, jak i śródlądowych. Wybrzeże Andamańskie to obszar, który powinieneś odwiedzić, jeśli jesteś fanem kajakarstwa. Możesz zwiedzać tę część wyspy pływając kajakiem lub odwiedzić niektóre z pobliskich wysp łodzią. Wybrzeże Andamańskie to wspaniałe miejsce, w którym można odpocząć i cieszyć się wakacjami. Możesz także odwiedzić niektóre z pobliskich wysp, które są w pobliżu i oferują dobre możliwości zwiedzania. Ponadto wybrać się na piesze wędrówki lub trekking po wybrzeżu Andamańskim. Możesz odwiedzić niektóre z pobliskich świątyń lub odwiedzić niektóre dzikie zwierzęta, które możesz spotkać na Wybrzeżu Andamańskim.

Odwiedź tradycyjny targ


Phuket jest wielokulturową wyspą i istnieje wiele rynków, które można odwiedzić i poznać lokalną kulturę. Odwiedź lokalny targ, aby kupić lokalne pamiątki, skosztować lokalnej kuchni i spędzić trochę czasu z miejscową ludnością. Niektóre z najlepszych rynków, które można odwiedzić w Phuket, to targ Thapathali, nocny targ Patong i targ Kata. Targ Thapathali to lokalny targ wypełniony niesamowitym jedzeniem i pamiątkami z całego świata. Nocny targ Patong to kolejny targ, który musisz odwiedzić, gdy jesteś w Phuket. Jest to tętniący życiem rynek wypełniony lokalnymi sprzedawcami i żywą lokalną kulturą. Targ Kata jest również doskonałym miejscem do odwiedzenia, gdy jesteś w Phuket. Jest to lokalny targ, który słynie z rękodzieła i malarstwa.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Wniosek


Jeśli szukasz wspaniałego miejsca do odwiedzenia i doświadczenia najlepszych rzeczy do zrobienia na Phuket, nie możesz przegapić tej niesamowitej wyspy. Phuket to świetne miejsce do odwiedzenia i przeżycia wielu zabawnych rzeczy. Od wspinaczki skałkowej po spływy kajakowe, jest wiele zajęć, których możesz spróbować podczas pobytu w Phuket.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *