Od plaż po dżunglę, Chanthaburi to jedna z najbardziej wyjątkowych prowincji Tajlandii. Ta prowincja, położona na północno-wschodniej granicy Tajlandii, znana jest z wielu atrakcji przyrodniczych i atrakcji. Krajobrazy dżungli i piaszczyste plaże idealnie do siebie pasują. Jeśli planujesz wycieczkę do tego miejsca, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego Chanthaburi jest najbardziej niesamowitym miastem w Tajlandii.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Czym jest Chanthaburi?


Chanthaburi znajduje się w północno-wschodnim regionie Tajlandii. Stanowi wschodnią granicę kraju z Mjanmą. Jest to jedyne miasto w Tajlandii, które jest połączone z lądem mostem. Miejsce to leży nad brzegiem potężnej rzeki Chao Phraya. Prowincja słynie z plaż i jest rajem dla miłośników sportów wodnych. Miejsce to znane jest również z niesamowitych wodospadów i przyrody. To miasto od czasów starożytnych było szlakiem handlowym między Indiami a Chinami. Historię tego miejsca opisują zabytki, które powstały w ciągu minionych stuleci. Chanthaburi jest także domem dla wielu różnych kultur. W tym miejscu żyje wiele grup etnicznych, które mają swoje charakterystyczne tradycje i festiwale.

Krótka historia Chanthaburi


Chanthaburi to bardzo stare miasto. Uważa się, że miejsce to zamieszkiwane jest od ponad 2000 lat. Ludzie mieszkają w tym mieście od czasów Ayutthayi. W tym okresie miasto było znane jako „Sasaranai”. Później obszar ten znajdował się pod panowaniem Birmy. Następnie był pod panowaniem syjamskim między okresami Ayutthaya i Sukhothai. Miasto było również pod kontrolą królestw Laotanu, Mon i Khmerów. Po zjednoczeniu Tajlandii Sasaranai stał się Thap Saket (tajski: Rama Wielkie Miasto) i otrzymał imię Cha Nrang. Ostatecznie zmieniono nazwę na Chanthaburi w 1945 roku.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

8 niesamowitych rzeczy do zrobienia w Chanthaburi


Oprócz odwiedzania wodospadów, świątyń i lasów deszczowych, możesz również korzystać z zajęć takich jak nurkowanie w wodach, zwiedzanie historycznych miejsc, trekking, jazda na rowerze, wspinaczka, zwiedzanie prowincjonalnego targu, trekking po wzgórzach, wizyta w wiosce rybackiej lub surfing. Jeśli kochasz przygody, spodoba ci się podróż do Chanthaburi. Możesz także zorganizować wędrówkę w góry lub odwiedzić prowincjonalny targ, aby poznać codzienne życie mieszkańców prowincji. Możesz także odwiedzić wioskę rybacką, aby poznać historię tego handlu.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Powody, dla których Chanthaburi jest najbardziej niesamowitym miastem w Tajlandii


Najlepszą rzeczą w Chanthaburi jest to, że łączy w sobie najlepsze cechy natury i kultury. Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca do odwiedzenia w Tajlandii, to Chanthaburi jest idealnym miejscem dla Ciebie. Ludzie, którzy odwiedzają to miejsce, muszą kochać przyrodę, kulturę i ludzi. Wielu podróżników woli odwiedzać to miejsce w porze monsunowej. W tym sezonie w mieście pada dużo deszczu, a wodospady stają się bardziej atrakcyjne. Możesz odwiedzić te wodospady i cieszyć się naturalnym pięknem tego miejsca. Ludzie w tym mieście są bardzo gościnni i chętnie cię zobaczą, jeśli odwiedzisz ich miasto.

Kiedy jechać do Chanthaburi?


Najlepszy czas na wizytę w tym miejscu to pora monsunowa. W tym czasie w mieście pada dużo deszczu. Wodospady napełniają się wodą i są bardzo atrakcyjne. Możesz odwiedzić to miejsce również w sezonie zimowym, wiosennym i jesiennym. Zaleca się jednak odwiedzić to miejsce w porze monsunowej, ponieważ wtedy można cieszyć się tym, co najlepsze. W porze deszczowej w mieście pada dużo deszczu. Ludzie wolą przyjeżdżać do miasta w tym sezonie. Miejsce to przyciąga również wielu turystów w tym sezonie, którzy chcą odwiedzić to miejsce w porze deszczowej. Najlepszy czas na zwiedzanie miasta to pora monsunowa.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentystyWizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *