Masaż relaksacyjny to zabieg obejmujący całe ciało, który polega na uciskaniu, głaskaniu i pocieraniu skóry, aby pomóc Ci się zrelaksować. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tym konkretnym rodzaju masażu, którego celem jest wpłynięcie na Twoje dobre samopoczucie i rozluźnienie.

Przeczytaj również o innym rodzaju masażu: Masaż tkanek głębokich – czego się spodziewać?

Poznaj masaż relaksacyjny

Większość zabiegów oferowanych w ramach usług masaż Poznań, da Ci pełen relaks i ukojenie. Jednakże nie każdy z nich jest nastawiony tylko i wyłącznie na te efekty. Dla przykładu – w przypadku masażu sportowego, celem jest rozluźnienie spiętych przez wysiłek fizyczny mięśni i wpłynięcie na ich szybszą regenerację. Natomiast odprężenie i rozluźnienie całego ciała jest jakby ,,efektem ubocznym’’.  Jedynym celem masażu relaksacyjnego jest odprężenie. Zazwyczaj opisywany masaż dotyczy całego ciała. Doświadczysz luksusowego, niesamowitego odprężenia przy nastrojowej muzyce i aromaterapeutycznych olejków eterycznych. Masaż relaksacyjny wykorzystuje wszystkie rodzaje technik masażu, w tym długie pociągnięcia, delikatne ugniatanie i rolowanie skóry i mięśni, a także rytmiczne kołysanie z boku na bok. Jest to leczenie bierne. Prawdopodobnie Twoje ciało nie będzie rozciągane i manipulowane poprzez bolesne gniecienie. Wybierz właśnie ten rodzaj masażu jeśli zależy Ci na odprężeniu, relaksie i rozpieszczeniu Twojego ciała.

Korzyści z masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny poprawa krążenia za sprawą delikatnych ruchów głaskania i ugniatania na skórze. Efektem jest dostarczenie świeżej krwi do danego obszaru ciała. Dzięki temu Twój organizm szybciej usunie toksyny i będzie wewnętrznie lepiej odżywiony. To z kolei poprawi lokalną regenerację urazów tkanek miękkich i poprawi koloryt skóry.

Ponadto, nie mniej ważną korzyścią masażu relaksacyjny jest fakt, że powoduje on zmniejszenie napięcia mięśni. Napięcie mięśni, które może być spowodowane wadą postawy (siedzenie przy biurku przez długie godziny). Zmęczenie mięśni spowodowane nadmiernym obciążeniem podczas ćwiczeń można również znacznie zmniejszyć, stosując regularne masaże relaksacyjne. Efekty ugniatania i głaskania włókien mięśniowych pomagają rozproszyć nagromadzony kwas mlekowy, zmniejszając zmęczenie, dyskomfort i skracając czas regeneracji.

W znacznym stopniu wpływa też na poprawę naturalnej odporności organizmu ludzkiego. Poprzez redukcję hormonów stresu i obniżenie ciśnienia krwi organizm jest w stanie lepiej ukierunkować swoją odpowiedź immunologiczną, aby skuteczniej zapobiegać chorobom lub infekcjom.

 Masaż relaksacyjny odpowiedzią na współczesne zaburzenia

Ten rodzaj masażu wpływa pozytywnie na takie zaburzenia, jak depresja i niepokój. Lęk i depresja bez wątpienia są problemem XXI wieku na całym świecie. Można śmiało powiedzieć, że są one odpowiedzialne za zdecydowaną większość złego stanu zdrowia psychicznego u większości ludzi. Dzięki stworzeniu uspokajającej atmosfery i leczniczym zaletom, a także praktycznym efektom przeciwbólowym samego masażu, terapia ta może złagodzić niektóre objawy lęku i depresji.  Masaż relaksacyjny pomaga również w szybszym zasypianiu i bardziej głębokim śnie. Terapia masażem łagodzi również stres posturalny i miejscowy ból, dzięki czemu pacjent po masażu będzie spał bardziej komfortowo.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *