Tajlandia jest domem dla wielu cudów natury i cudów stworzonych przez człowieka. Wśród nich Złoty Trójkąt jest hotspotem dla egzotycznej przygody i unikalnej kultury. Ten region Tajlandii obejmuje prowincje w północnej Tajlandii, takie jak Chiang Rai i Mae Hong Son, które słyną z ręcznie tkanych dywanów i mebli z drewna tekowego. Dalej na południe leży Lampang, gdzie można podziwiać panoramiczne widoki na góry. Jest on również znany jako „Złoty Trójkąt”, ponieważ trzy tajskie prowincje – Lampang, Phrae i Mae Hong Son – tworzą ze sobą trójkąt równoboczny. Za tą nazwą kryje się wiele niewymienionych powodów, ale niezależnie od tego, jak się nazywa, region ten ma wiele do zaoferowania podróżnikom. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o podróżowaniu do Złotego Trójkąta:

Czym jest Złoty Trójkąt?

Złoty Trójkąt to region Tajlandii obejmujący prowincje Lampang, Phrae (lub Phra Nakhon) i Mae Hong Son. Obszar ten słynie z naturalnego piękna, dziedzictwa kulturowego i aktywności na świeżym powietrzu. Złoty Trójkąt jest znany jako „Zakazany Trójkąt” ze względu na jego status jako zakazanego miejsca turystycznego ze względu na bliskość Myanmaru. Zakaz został zniesiony w 2011 roku i od tego czasu nastąpił znaczny wzrost przyjazdów turystycznych. Odwiedzający powinni pamiętać, że Złoty Trójkąt jest regionem o innej kulturze i klimacie niż inne części Tajlandii. Oznacza to, że podróżnicy powinni być przygotowani na gorące temperatury, ulewne deszcze i większe ryzyko osunięć ziemi.

Najlepszy czas na odwiedzenie Złotego Trójkąta

Złoty Trójkąt jest popularnym miejscem podróży przez cały rok z różnych powodów. Ponieważ region otrzymuje silne deszcze monsunowe, najlepiej odwiedzić Złoty Trójkąt w miesiącach od maja do października. W tych miesiącach jest również najsuchsza pora roku. Podczas pozostałej części roku, Złoty Trójkąt doświadcza silnych sezonowych deszczów między czerwcem a październikiem. To właśnie powoduje, że rzeki wylewają i powodują osunięcia ziemi. Odwiedzający powinni być przygotowani o tej porze roku na bardziej wilgotną pogodę, ulewne deszcze i możliwe osunięcia ziemi.

Jak dostać się do Złotego Trójkąta

Odwiedzający Złoty Trójkąt mogą przylecieć na lotnisko w Chiang Mai, a następnie pojechać autobusem do miejsca docelowego. Lokalne firmy autobusowe w regionie, w tym Mae Fah Luang, obsługują większość połączeń do Chiang Mai. Możesz również wziąć pociąg z Bangkoku, a transfery do Chiang Rai mogą być wykonane w Chiang Mai. Inną popularną opcją dla podróżnych jest lot do Bangkoku i wynajem samochodu w Chiang Mai. Umożliwia to odwiedzającym jazdę do takich miejsc jak Mae Fah Luang, Chiang Rai, Huay Xai i Pai.

Planowanie podróży do Złotego Trójkąta

Planując podróż do Złotego Trójkąta, należy pamiętać o odmiennym klimacie i kulturze tego regionu. Złoty Trójkąt, obejmujący Chiang Rai, Mae Fah Luang i Chiang Mai, jest uważany za najbardziej zróżnicowaną kulturowo część Tajlandii. Mieszkają tu ludzie z różnych grup etnicznych, w tym Chińczycy, Birmańczycy, Mon, Karen i Hmong. Odwiedzający powinni również wiedzieć, że Złoty Trójkąt jest regionem przyjaznym dla wegan i wegetarian. Oznacza to, że możesz cieszyć się pysznymi daniami, takimi jak słynne naeng-gruaw (czerwone curry z makaronem szklanym), khao soi (zupa z makaronem) i inne.

Poruszanie się po Złotym Trójkącie

Złoty Trójkąt jest pełen gór, rzek i lasów. Z tego powodu, najlepiej jest podróżować samochodem lub zorganizować kierowcę, aby się poruszać. Jeśli planujesz zwiedzać ten region pieszo, musisz mieć świadomość, że jest to wymagający teren. Turyści mogą łatwo poruszać się korzystając z lokalnego systemu transportu publicznego. Obejmuje to autobusy, wózki i pociągi. Odwiedzający mogą pobrać aplikację Mae Fah Luang Public Transport, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.

Gdzie się zatrzymać w Złotym Trójkącie

Złoty Trójkąt słynie z dziedzictwa kulturowego, wyrobów rękodzielniczych i naturalnego piękna. Odwiedzający ten region mogą cieszyć się wszystkimi tymi trzema rzeczami podczas pobytu w jednym z wielu lokalnych pensjonatów i domostw. Lokalne rodziny goszczące w regionie zwykle pobierają około 30-60 bahtów za noc. Możesz znaleźć domostwa na stronach rezerwacji hotelowych, takich jak Agoda i Airbnb. Aby uzyskać luksusowy pobyt w Złotym Trójkącie, rozważ pobyt w hotelu. Są one zazwyczaj nowoczesne i znajdują się w miastach Chiang Mai, Mae Fah Luang lub Chiang Rai.

Rzeczy do zrobienia w Złotym Trójkącie

Złoty Trójkąt jest doskonałym miejscem do uprawiania aktywności na świeżym powietrzu, takich jak kajakarstwo, wędrówki, wspinaczka i paralotniarstwo. Region ten jest również popularny wśród miłośników aktywności kulturalnych, takich jak zwiedzanie pobliskich świątyń i poznawanie tradycyjnej tajskiej kultury. Jeśli chciałbyś poznać lokalną kulturę Złotego Trójkąta, rozważ skorzystanie z wycieczki do rodziny goszczącej. Wycieczki te zapewniają unikalne spojrzenie na lokalną kulturę i pomagają zanurzyć się w tajskiej kulturze. Turyści mogą również spróbować swoich sił w niektórych lokalnych zajęciach, takich jak rybołówstwo, rolnictwo irygacyjne i produkcja wyrobów rękodzielniczych. Aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż do Złotego Trójkąta, warto rozważyć rezerwację wycieczki z touroperatorem. Operatorzy ci mogą pomóc ci wybrać najlepsze zajęcia, hotele i opcje transportu.

Wniosek

Złoty Trójkąt to region Tajlandii, który składa się z trzech prowincji – Lampang, Phrae i Mae Hong Son. Obszar ten jest popularny ze względu na swoje dziedzictwo kulturowe, naturalne piękno i zajęcia na świeżym powietrzu. Złoty Trójkąt jest uważany za najbardziej zróżnicowaną kulturowo część Tajlandii. Mieszkają tu ludzie z różnych grup etnicznych, w tym Chińczycy, Birmańczycy, Mon, Karen i Hmong. W regionie tym występują również obfite sezonowe deszcze w okresie od czerwca do października. Od maja do października Złoty Trójkąt jest jedną z najgorętszych i najbardziej suchych części kraju. Złoty Trójkąt najlepiej odwiedzać w miesiącach od maja do października, kiedy doświadcza mniej sezonowych opadów. Dla odwiedzających ten region jest to również najbardziej sucha pora roku. Odwiedzający powinni również wiedzieć, że Złoty Trójkąt jest regionem przyjaznym dla wegan i wegetarian. Oznacza to, że możesz cieszyć się pysznymi daniami, takimi jak słynne naeng-gruaw (czerwone curry z makaronem szklanym), khao soi (zupa z makaronem) i inne.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentystyWizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *