Popularny zarówno wśród Tajów, jak i obcokrajowców, Wat Pho to obowiązkowa wizyta w Bangkoku. Ta buddyjska świątynia jest domem dla jednego z najświętszych wizerunków Buddy w Tajlandii (Wat Pho oznacza „świątynię laurów” po tajsku), a także zawiera ponad 400 różnych rzeźb Buddy. Sama świątynia pochodzi z 1854 roku, ale dopiero w 1949 roku została otwarta dla publiczności. Od tego czasu jego popularność stale rośnie i znajdziesz wiele osób odwiedzających nie tylko w weekendy, ale także w innych porach tygodnia. Oto najlepsze miejsca do odwiedzenia w Wat Pho w Bangkoku.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Zanim zaplanujecie swoja podróż zastanówcie się nad wizyta w centrum stomatologicznymWizyta kontrolna jest wstępnym elementem. Warto wyleczyć swoje zęby przed dłuższym wyjazdem do azji. Najgorszą rzeczą jaka może was spodkać podczas wyjazdu do nagła i konieczna ekstrakcja ósemki.

Złota Góra


To tutaj znajduje się główna świątynia. Sama świątynia zbudowana jest wokół czterech rzeźb, z których trzy są pozłacane. Złote rzeźby są najświętsze i mówi się, że każdy, kto odwiedza świątynię, jest związany świętą przysięgą, że zostanie mnichem buddyjskim. Jeśli jesteś tam tylko turystą, powinieneś odwiedzić Złotą Górę. Odwiedzający mogą również wspiąć się po 276 stopniach na szczyt, gdzie znajdą pięknie udekorowaną okolicę z widokiem na Bangkok.

Dusit Zoo


Zoo Dusit jest największym zoo w Tajlandii i jednym z najpopularniejszych. Można tu znaleźć różnorodne zwierzęta, w tym tygrysy, słonie, lwy i niedźwiedzie. W zoo znajduje się również wiele innych zwierząt, takich jak małpy, ptaki i gady. Znajduje się w cichej dzielnicy Thonburi i można z łatwością odwiedzić to zoo podczas jednodniowej wycieczki z Bangkoku. Alternatywnie można również spędzić noc w Dusit Zoo, zatrzymując się w jednym z wielu hoteli lub kurortów, które znajdują się tuż obok zoo.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Most Tajsko-Birmański (alias Tha Du Padi)


Most Thai-Birma (znany również jako Tha Du Padi) to most łączący Tajlandię z Birmą. Ten most był najdłuższy na świecie do 2016 roku, kiedy ukończono nowy most w Chinach. Stary most też był piękny, choć nie był tak długi jak nowy. Most był kluczową atrakcją turystyczną w Bangkoku od lat 60. XX wieku, kiedy stał się popularnym sposobem podróżowania i spotykania się Tajów i turystów. Tha Du Padi (birmańska nazwa „Wielki Most”) jest również jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bangkoku. Most znajduje się na wschodnim krańcu rzeki Bangkok, więc z tego miejsca będziesz miał wspaniały widok na miasto.

Silom Road i okolice


W okolicy Silom Road w Bangkoku znajduje się wiele dróg, na których można znaleźć wspaniałe atrakcje, restauracje i sklepy. W tej okolicy jest wielu sprzedawców ulicznych sprzedających antyki, ubrania i inne towary. Istnieje również wiele ukrytych świątyń, które można znaleźć na ulicach tego obszaru. Jeśli szukasz świetnego jedzenia, to Silom Road i okolice to świetne miejsce do odwiedzenia. W Bangkoku jest wiele znanych restauracji, w tym kilka, które istnieją od wielu lat. Jeśli odwiedzasz w czasie świąt noworocznych, to Silom Road i okolice są doskonałym miejscem do odwiedzenia. Odbywa się tu wiele imprez i imprez sylwestrowych.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Muzeum Narodowe w Bangkoku


Muzeum Narodowe w Bangkoku to jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bangkoku. Istnieje ogromna gama eksponatów, które eksplorują wiele różnych kultur i epok historii Tajlandii. Istnieje również wiele wizerunków Buddy, artefaktów i ruin, które można tu znaleźć. Muzeum znajduje się w okolicy Silom Road i ma bezpłatny autobus wahadłowy, który zabierze Cię po okolicy. Jeśli masz taką możliwość, powinieneś również wybrać się na spacer wzdłuż Silom Road, aby zwiedzić okolicę.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *