Tajlandia jest znana jako Kraina Uśmiechu iw dużej mierze to prawda. Bez wątpienia podczas podróży spotkasz szczęśliwych Tajów, ale jest kilka szarych obszarów, jeśli chodzi o ogólne szczęście. Ze względu na tropikalny klimat Tajlandii często bardziej przypomina Krainę Deszczu niż Uśmiechu. Ale nie pozwól, aby kilka kropel deszczu całkowicie zepsuło Ci nastrój! Po prostu miej oko na wszelkie oznaki nadchodzącej złej pogody, takie jak burze i błyskawice, i upewnij się, że wrócisz do domu, zanim zacznie padać mocniej. Poniższy artykuł zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o tajlandzkiej pogodzie, z informacjami o tym, kiedy najlepiej ją odwiedzić, jakie ubrania należy spakować, jakie działania są możliwe przy złej pogodzie, lokalne zwyczaje związane z pogodą i nie tylko.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Kiedy najlepiej odwiedzić Tajlandię?


Najlepszy czas na wizytę w Tajlandii to okres od października do kwietnia. W tym czasie doświadczysz kraju w najbardziej umiarkowanym klimacie i oczekuje się, że pogoda będzie najbardziej stabilna. Temperatury są idealne do pływania, nurkowania z rurką i podziwiania widoków, ale nie będzie zagrożenia deszczami monsunowymi. Oczekuje się, że branża turystyczna będzie najbardziej ruchliwa i najbardziej dostępna z Tajlandii. Prawdopodobnie w tym czasie znajdziesz też najtańsze loty, najlepsze oferty hotelowe i najmniejszą liczbę tłumów.

W co się ubrać w Tajlandii


Będziesz chciał spakować jasną, luźną, bawełnianą lub lnianą koszulę oraz lekkie spodnie lub szorty. Będziesz także potrzebować pary wygodnych, lekkich butów do chodzenia. Upewnij się, że koszula i spodnie są z dala od białych materiałów, takich jak len i bawełna, ponieważ mogą odbijać słońce i rzucać blask na twoją skórę. Tajowie na ogół bardzo szanują turystów, więc raczej nie będziesz potrzebować garnituru do prowadzenia spotkań z tajską kadrą kierowniczą.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Tajska pora deszczowa


Pora deszczowa w Tajlandii występuje od czerwca do października. W tym czasie krajowi zagrażają tajfuny, które mogą powodować ulewne deszcze, silne wiatry i powodzie. W tym czasie pora deszczowa trwa sześć miesięcy i często trudno jest podróżować po kraju. Wskazane jest unikanie podróży w tym czasie, ponieważ drogi mogą być zalane i niebezpieczne. Pora deszczowa w Tajlandii to jeden z najniebezpieczniejszych okresów podróżowania. W tym czasie doszło do wielu zgonów i obrażeń spowodowanych przez ulewne deszcze i gwałtowne powodzie. Jeśli myślisz o podróży do Tajlandii w porze deszczowej, zalecamy poczekać do października lub listopada, kiedy pora deszczowa się skończy.

Tajska pora sucha


Pora sucha w Tajlandii trwa od listopada do maja. W tym czasie kraj doświadcza upałów i zagrożenia pożarami. Pora sucha trwa sześć miesięcy i wskazane jest unikanie podróży w tym czasie ze względu na zagrożenie pożarami. Podróż do Tajlandii w porze suchej jest również niebezpieczna o tej porze roku, szczególnie w południowej części kraju. Południowy region Tajlandii doświadcza bardzo gorącej i suchej pogody, więc prawie na pewno doświadczysz upału i braku wody podczas podróży. Jeśli planujesz podróż do Tajlandii w porze suchej, zalecamy poczekać do maja lub czerwca, kiedy pora sucha się skończy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Na koniec przypominamy wam. Przed wyjazdem w dłuższą podróż warto zastanowić się nad wizytą u denstysty. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy albo ekstrakcję ósemki. Jest to ważne jeśli chcecie cieszyć się urlopem!

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *