Jim Thompson był genialnym amerykańskim dziennikarzem i bestsellerowym powieściopisarzem, znanym na całym świecie ze swojej powieści. Poślubił Tajkę o imieniu Aranya Nitisawal w 1956 roku i osiadł z nią w Bangkoku. Para miała dwoje dzieci – Jima Thompsona Jr i Adinee. W 1959 roku Jim kupił dom Chaleo. Wyremontowali dom i przekształcili go w muzeum, a także swoją prywatną rezydencję. Jim Thompson Memorial House znajduje się w dzielnicy Talat Ddugkh w prowincji Phuket w Tajlandii.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Zanim zaplanujecie swoja podróż zastanówcie się nad wizyta w centrum stomatologicznymWizyta kontrolna jest wstępnym elementem. Warto wyleczyć swoje zęby przed dłuższym wyjazdem do azji. Najgorszą rzeczą jaka może was spodkać podczas wyjazdu do nagła i konieczna ekstrakcja ósemki.

Co zobaczyć w Jim Thompson House?


Dom Jima Thompsona: to dom, który odwiedzisz po przybyciu do Tajlandii, jeśli pochodzisz z zachodu. Znajduje się w Talat Ddugkh w prowincji Phuket i jest własnością Fundacji im. Jima Thompsona. Dom został wyremontowany i przekształcony w muzeum przez samego Jima Thompsona. Kupił ten dom w 1959 roku. Jim Thompson Memorial House: To jest nazwa domu i od tego czasu jest to preferowana nazwa. Jest to najczęściej odwiedzany dom w Tajlandii, który każdego roku odwiedza ponad milion osób. Dom jest bardzo znany ze swojej architektury, jego architektura jest inspirowana książką The Killer Who Knew Too Much, którą napisał Jim Thompson. Możesz zobaczyć replikę wnętrza domu, archiwum prac Jima Thompsona i rzeczy osobiste Jima Thompsona.

Dlaczego dom Jima Thompsona jest tak sławny?


Jim Thompson House słynie ze swojej architektury. Dom jest zbudowany tak, aby wyglądał jak dom Aaraka Moontree, fikcyjnej postaci z książki The Killer Who Knew Too Much. Ta książka dotyczy detektywa o imieniu Seto, który bada tajemnicze i nieznane wydarzenia, które miały miejsce w małej wiosce w Phuket. Książka była tak popularna, że ​​zainspirowała architektów i architektów, którzy zaczęli tworzyć i sprzedawać domy „Moontree” na całym świecie.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jak dotrzeć do Domu Jima Thompsona?


Jim Thompson Memorial House znajduje się w Talat Ddugkh w prowincji Phuket w Tajlandii. Aby dotrzeć do Jim Thompson House, możesz polecieć na międzynarodowe lotnisko w Phuket lub na międzynarodowe molo w Phuket. Międzynarodowe lotnisko Phuket to główne międzynarodowe lotnisko w Phuket. Międzynarodowe molo w Phuket jest głównym molo w Phuket. Zarówno lotniska, jak i mola są połączone ze wszystkimi większymi miastami Tajlandii i na całym świecie. Najlepszym sposobem, aby dostać się autobusem do Phuket, jest zarezerwowanie biletu online. Możesz również uzyskać rezerwację za pośrednictwem swojego biura podróży.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Co robić w Domu Jima Thompsona?


Dom Jima Thompsona: Ten dom słynie ze swojej architektury i można go zwiedzić, oglądając replikę wnętrza domu i archiwum prac Jima Thompsona. Możesz także przeczytać pracę Jima Thompsona na trawniku domu.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Kolejna sprawa przed wyjazdem to leczenie dentystyczne! Gorąco wam polecamy odwiedzić stomatologa przed wyjazdem. Przynajmniej na wizytę kontrolną.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *