Koh Phayam to piękna górska stacja w północno-wschodniej prowincji Loei w Tajlandii. Ten raj na ziemi, położony na wysokości 1210 metrów nad poziomem morza, oferuje spektakularne widoki na okolicę i szczyty. Jeśli szukasz spokojnego miejsca na odpoczynek i relaks, Koh Phayam to idealne miejsce dla Ciebie! Jest również bardzo dostępny, ponieważ znajduje się zaledwie 44 km od miasta Loei. Koh Phayam jest domem dla kilku interesujących buddyjskich świątyń i klasztorów, co czyni go godnym jednodniowej wycieczki. Główną atrakcją jest tu Rezerwat Przyrody Khao Wang Nam, w którym znajduje się imponujący wodospad, który spływa kaskadą z góry. Przyjrzyjmy się więcej.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Co warto zobaczyć na Koh Phayam


Chociaż jest to tylko stacja na wzgórzu, Koh Phayam nie brakuje opcji zwiedzania. Najlepszy czas na zwiedzanie okolicy to okres od listopada do kwietnia, kiedy jest ciepło i sucho. Aby zorientować się, co ten obszar ma do zaoferowania, oto niektóre z miejsc, które musisz odwiedzić: – Wat Arun – Ta świątynia jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w okolicy i słynie z tego, że jest tłem dla tajskiego filmu ’ Plaża’. – Wat Khao Sok – ta świątynia ma szczególne znaczenie dla mieszkańców, ponieważ jest domem czczonego nauczyciela klasztornego o imieniu Luang Pu Bun. – Wat Tham Sua – tutejsza świątynia słynie z mieszkania słynnego Buddy.

Najlepszy czas na wizytę w Koh Phayam


Najlepszą porą na wizytę na Koh Phayam jest okres od listopada do kwietnia, kiedy jest ciepło i sucho. W okresie monsunowym od maja do października na obszarze tym występują obfite opady deszczu, które mogą utrudniać zwiedzanie. W rzeczywistości obszar ten staje się w tym czasie niedostępny. Najlepszą porą na zwiedzanie okolicy są miesiące zimowe, kiedy temperatura jest chłodna, a krajobraz jest pięknie udekorowany śniegiem. Pobliskie atrakcje, takie jak wodospad Khao Wang Nam i Park Narodowy Khao Sok, są szczególnie piękne o tej porze roku. Co więcej, buddyjska uroczystość „Songkran” przyciąga w tym sezonie dużą liczbę odwiedzających.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jak dostać się na Koh Phayam?


Jeśli podróżujesz z Bangkoku, najlepszym sposobem na dotarcie do Koh Phayam jest pociąg. Podróż trwa około dwóch i pół godziny, a bilety można zarezerwować na stacji kolejowej Hualamphong w Bangkoku. Alternatywnie możesz również skorzystać z bezpośredniego autobusu z południowego terminalu autobusowego w Bangkoku. Po dotarciu do Koh Phayam możesz wynająć samochód i zwiedzić okolicę. Jeśli wolisz podróżować z klasą, możesz również wsiąść do pociągu z Loei do Bangkoku, a następnie wybrać się na lot krajowy do miejsca docelowego. Jeśli przybywasz z Isaanu lub sąsiednich prowincji, możesz podróżować przez wschodnią lub północną przełęcz. Przełęcz Wschodnia jest najłatwiejszą trasą, ponieważ znajduje się zaledwie 2 godziny jazdy od Buriram. Z drugiej strony Przełęcz Północna jest nieco dłuższa i wynosi około 2 godzin 30 minut. Obie trasy są dobrze utrzymane i utwardzone.

Zatrzymaj się na Koh Phayam


Jeśli chcesz w pełni cieszyć się pobytem na Koh Phayam, zdecydowanie powinieneś rozważyć pobyt u rodziny goszczącej. Możesz zarezerwować zakwaterowanie u rodziny goszczącej na stronach takich jak Booking.com. Jeśli wolisz zatrzymać się w hotelu, w okolicy jest kilka dobrych hoteli. Możesz sprawdzić recenzje na stronach takich jak TripAdvisor, aby znaleźć najlepszą opcję dla swojego pobytu. Istnieje kilka dobrych opcji budżetowych na Koh Phayam. W czystym i wygodnym hotelu można wydać zaledwie 25 USD za noc. Aby przeżyć pełną przygodę, spróbuj zatrzymać się u rodziny goszczącej w hotelu dla turystów. Możesz oczekiwać dobrej obsługi wraz z doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Co jeść na Koh Phayam


Jeśli odwiedzasz Koh Phayam w miesiącach zimowych, musisz spróbować słynnego lepkiego deseru ryżowo-mango o nazwie „Yua”. Ten słodki smakołyk jest zrobiony z lepkiego ryżu, mango i cukru. Możesz go kupić od wielu przydrożnych sprzedawców na Koh Phayam. Możesz również wypróbować wersję autentyczną w jednej z lokalnych restauracji. Jeśli odwiedzasz ten obszar w miesiącach letnich, musisz spróbować świeżego ryżu z lokalnych pól. Paddy to jedna z najpopularniejszych i najbardziej pożywnych potraw tajskich. Możesz także kupić ryż niełuskany od sprzedawców stojących wzdłuż ulic. W miesiącach zimowych musisz spróbować rodzimego Salak, przysmaku rybnego, który jest wyjątkowy w regionie. Salak to ryba słodkowodna podawana z pikantnym sosem tamaryndowym.

Wniosek


Koh Phayam jest wystarczająco blisko miasta, ale wystarczająco daleko, aby uciec od zgiełku miejskiego życia. Okolica słynie ze wspaniałych świątyń buddyjskich, pięknych krajobrazów i pysznego jedzenia. Jeśli szukasz spokojnego wypoczynku, to jest miejsce dla Ciebie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentystyWizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *