Sukhothai to jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Tajlandii. To miasto, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1999 roku, jest najstarszym historycznym miastem w kraju i fascynującym miejscem do zwiedzania. Sukhothai stało się centrum buddyzmu w starożytnym Syjamie, a wiele ze świątyń, które dziś tam zobaczysz, jest nadal zbudowanych zgodnie z zasadami buddyzmu. Co więcej, Sukhothai jest również znany jako „Róża Syjamu” ze względu na piękne domy z czerwonej cegły, które zostały tak skrupulatnie zachowane przez lata. Jeśli więc szukasz mniej znanego miejsca o bogatej historii i wspaniałej architekturze, zdecydowanie powinieneś udać się do Sukhothai.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jeśli planujecie wycieczkę do Tajlandii polecamy wam przed wyjazdem dokonać wizyty kontrolnej u stomatologa. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy lub ekstrakcję ósemki. Ostatnia rzecz na którą czekacie podczas wakacji to ból zęba!

Dowiedz się więcej o historii Sukhothai


Sukhothai był niegdyś stolicą potężnego Imperium Khmerów i był jednym z najważniejszych ośrodków religijnych i kulturowych Azji Południowo-Wschodniej w XIII i XIV wieku. Po obaleniu Imperium Khmerów przez Syjamów miasto zostało opuszczone i nie nastąpił żaden znaczący rozwój aż do ustanowienia Królestwa Sukhothai w XIV wieku. Miasto nadal cieszyło się znaczną władzą, bogactwem i wpływami w całej Azji Południowo-Wschodniej, aż do przybycia Kompanii Wschodnioindyjskiej pod koniec XIX wieku.

Zobacz główne zabytki w Sukhothai


Odwiedzając Sukhothai, będziesz chciał rozpocząć eksplorację w świątyni Suan Luang. Zbudowany w latach 1238-1253 jest jednym z najważniejszych miejsc w mieście. Znana również jako Świątynia Szmaragdowego Buddy, jest domem dla Szmaragdowego Buddy, dokładnej repliki Buddy, która została przemycona ze Sri Lanki przez mnicha w XIX wieku. Kolejnym obowiązkowym punktem w Sukhothai jest świątynia Wat Mahathat. Znana również jako Wielka Świątynia lub Wielka Świątynia Buddy, jest to najpiękniejsze miejsce w mieście. Zbudowany na początku XIII wieku, jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który jest nadal w użyciu.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Zatrzymaj się w hotelu w Sukhothai


Jeśli chcesz spędzić kilka nocy w Sukhothai, powinieneś rozważyć pobyt w jednym z wielu pięknych i znaczących historycznie hoteli w mieście. Jednym z nich jest hotel Sriprasanna, który znajduje się w pobliżu świątyni Suan Luang. W dalszej kolejności warto również rozważyć pozostanie w Anantara The Andaman. To niezwykła nieruchomość, która znajduje się na wyspie u wybrzeży Bangkoku. Podczas zwiedzania można zrelaksować się przy basenie lub skorzystać z lekcji kuchni tajskiej w ramach pobytu.

Nie przegap – tajska lekcja gotowania i lokalne targi


Jeśli masz wolny czas, zdecydowanie powinieneś odwiedzić pobliską prowincję Phang Nga, aby zobaczyć wapienne klify pokryte muszelkami. Phang Nga to jedno z najbardziej niedocenianych miejsc w Tajlandii, a także jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast w kraju. Będąc w okolicy, warto również odwiedzić wyspy Mae Nam San Huu. Wyspy te znane są ze wspaniałych wapiennych klifów, które pokryte są muszelkami. Nie możesz również przegapić wspaniałych wapiennych klifów Phuket, gdy jesteś w okolicy. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc w Azji Południowo-Wschodniej i powinieneś znaleźć czas, aby zobaczyć to piękne wybrzeże, gdy jesteś w tym regionie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Najłatwiejszy sposób na dotarcie do Sukhothai


Jeśli chcesz podróżować do Sukhothai, przekonasz się, że łatwo się tam dostać. Miasto jest oddalone tylko o dwie godziny lotu z Bangkoku i można do niego łatwo dojechać pociągiem. Jeśli przylecisz do Sukhothai, pamiętaj o zabraniu własnego zestawu ubrań, aby móc się ubrać zaraz po przybyciu. Jeśli założysz szorty lub spódnicę, przyciągniesz dużo uwagi.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *