Bangkok (Tajlandia) to małe i piękne miasto w południowo-wschodniej Azji. Jest to również jedno z najpopularniejszych miast w Azji Południowo-Wschodniej, do tego stopnia, że ​​jest domem dla kilku międzynarodowych lotnisk, a także dużego miasta portowego. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie dla podróżnych, do którego co roku przybywa ponad milion osób. Podczas gdy upalna pogoda sprawia, że ​​jest to idealne miejsce do chłonięcia atmosfery, podczas tej fali upałów można również uzyskać kilka fajnych korzyści. Oto kilka interesujących faktów na temat Bangkoku, które sprawią, że ponownie przemyślisz swoje plany znalezienia miejsca gdzie indziej…

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Fakty o Bangkoku – to warto wiedzieć

Przydomek „Bangkok” pochodzi od widoku wielu zboczy wzgórz wypełnionych wspaniałymi świątyniami, które zostały zbudowane na tych wzgórzach lub w ich pobliżu. Miasto zostało po raz pierwszy nazwane „Bali parat” (miasto świątynne), co dosłownie oznacza „obszar wzgórza” w języku malajskim. Współczesna pisownia „bangkok” oznacza „stację na wzgórzu” w języku malajskim i prawdopodobnie została zainspirowana wieloma stacjami na wzgórzach wokół tego wspaniałego miasta!

Mimo, że Bangkok od wieków słynie ze wspaniałej architektury, historii i różnorodności stylów architektonicznych, w rzeczywistości jest w tym mieście więcej niż na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości istnieją trzy różne miejsca światowego dziedzictwa UNESCO wraz z kilkoma pobliskimi atrakcjami turystycznymi.

Dlaczego Bangkok jest popularny?

Upał to główna atrakcja i główna rzecz, która sprawia, że ​​Bangkok jest tak popularny. Upały w Tajlandii są zwykle bardzo wilgotne i wilgotne podczas monsunu, więc powietrze jest lepkie i gorące.

Jedzenie: niezależnie od tego, czy szukasz autentycznego jedzenia ulicznego, czy wybierasz z szerokiej gamy gotowych potraw, Bangkok ma to.

Zakupy: Jeśli szukasz miasta pełnego zakupów, pokochasz Bangkok. Każdy blok w Bangkoku ma jakiś rynek lub sklep odzieżowy. Dodatkowo, jeśli chcesz wydać trochę więcej na tanie towary, zawsze możesz udać się na jeden z wielu tanich targowisk ulicznych.

Rozrywka. Jeśli szukasz trochę więcej rozrywki niż przeciętny turysta w Bangkoku, zdecydowanie powinieneś rozważyć odwiedzenie niektórych z bardziej popularnych parków rozrywki w tym mieście.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Kolejna sprawa to wyleczenie zębów przed wyjzadem. Naprawdę warto poświęcić 3 godziny swojego czasu i dokonać wizyty kontrolnej u dentysty.

Jak poruszać się po Bangkoku?

Podróż taksówką w Bangkoku jest łatwa, szybka i tania. Po prostu udaj się na dworzec autobusowy lub kolejowy, a będziesz w drodze. Autobusy w Bangkoku są zazwyczaj pomalowane na żółto i pomarańczowo, przy czym żółty reprezentuje miasto, a pomarańczowy lotnisko. Zwykle mają ustalony harmonogram i zazwyczaj zapewniają dobrą podróż. Autobusy kursują zwykle do około 2 lub 3 nad ranem. Ponadto metro w Bangkoku jest największym systemem szybkiej komunikacji na świecie. Dodatkowo trzecim najstarszym w Azji (za jedynie systemami w Szanghaju i Delhi). Jest mnóstwo różnych stacji i kierunków, więc nie musisz być zadyszany, kiedy wysiadasz w miejscu docelowym.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *