Bangkok to stolicaj Tajlandii. Jest to doskonałe miejsca, od którego można rozpocząć zwiedzanie Tajlandii. Poniżej przybliżymy wam podstawowe lokacje, które warto zobaczyć podczas podróży.

Bangkok

W stolicy Tajlandii jest wiele różnych miejsc, które można zwiedzić i zjeść. Jest tam wiele dobrych restauracji, barów, klubów, a nawet kilka muzeów, które warto sprawdzić. Możesz jednak nie chcieć iść na zakupy podczas pobytu w Bangkoku. Większość sklepów zamyka się wcześnie (około 22:00), a niektóre nie otwierają się w ogóle, chyba że mają wizę turystyczną. Jeśli szukasz zakupów online, nie oczekuj niezawodnej usługi w nocy. To powiedziawszy, jeśli zdecydujesz się na wycieczkę do Bangkoku, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Zobacz jaka czeka was pogoda w Tajlandii!

bangkok - wat pho

Wat Pho

Wat pho to świątynia kąpieli, która znajduje się tuż obok dzielnicy Thonburi. Często nazywana jest Świątynią Odmłodzenia, ponieważ uważa się, że kąpiel w świątynnym stawie oczyszcza organizm z toksyn i pomaga szybciej pokonać chorobę.

Skoro mówimy już o chorobach! Pamiętajcie, aby przed wyjazdem do Tajlandii wykonać zestaw szczepień, które zabezpieczą was przed chorobami. Szczepienia Tajlandia.

Dom Jima Thompsona

Dom został zbudowany przez amerykańskiego pisarza Jima Thompsona, który napisał o swoim czasie spędzonym w Tajlandii w latach 50-tych. Thompson mieszkał w Chiang Mai, gdzie założył firmę, która importowała tajski jedwab, a później opublikował kilka książek, w tym The Grifters i The Lady Gambles. Następnie przeniósł się do Bangkoku, gdzie pracował jako nauczyciel angielskiego i mieszkał w tym domu aż do śmierci.

Chatuchak Weekend Market

Chatuchak weekend market to pchli targ odbywający się w każdą sobotę i niedzielę w podokręgu Thong Lor, w rejonie Bangrak-Chalermkrung. Jest to jeden z największych rynków w Azji Południowo-Wschodniej, przyciągający ludzi z całego kraju.

Bangkok MBK Center

MBK Center to duży dom towarowy w centrum Bangkoku, w pobliżu Siam Paragon Mall. Ma cztery piętra i zajmuje około 40 000 metrów kwadratowych.

Jeśli zastanawiacie się nad wyjazdem za granicę zastanówcie się też nad wyleczeniem zębów u dentysty. Polecamy centrum dentystyczne w Poznaniu. Ponadto wizyta kontrolna może pomóc wam uniknąć niepotrzebnego leczenia w Azji lub innym miejscu. Warto się też zastanowić nad wyrwaniem ósemek tak aby nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

Sanktuarium Erawan

Erawan shrine to hinduistyczne sanktuarium znajdujące się w Nana Plaza na Ratchadamri Road. Erawan oznacza „Lwi Bóg”. Z tego powodu miejsce to poświęcono hinduistycznemu bogu Hanumanowi.

bangkok - Sanktuarium Erawan

Bangkok Silom Night Bazaar

Silom night bazar jest jednym z największych nocnych rynków w Bangkoku. Dlatego ponad 300 małych straganów sprzedaje tutaj ubrania, pamiątki i przekąski. Całość znajduje się wzdłuż ulic otaczających park Thaniya.

Bangkok Silom Night Bazaar

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *