Przyprawy w Tajlandii nie różnią się tak znacząco od naszych europejskich. Wiele z nich co więcej pochodzi z krajów Tropikalnych w tym z Tajlandii. Tajlandia to kraj pełen odmiennych smaków i potraw. Jak w przypadku większości krajów azjatyckich ich kuchnia jest odmienna od naszej. Co więcej jesteśmy tam bardziej narazeni na choroby takie jak dur brzuszny, cholera, krztusiec lub tężec. Z tego powodu koniecznie musicie pomyśleć o zaszczepieniu się przed wyjazdem w tamte strony – szczepienia Tajlandia.

Przyprawy w Tajlandii – Som Tam (tajska bazylia)

Tajska bazylia pochodzi z Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej. Jest to wytrzymała jednoroczna roślina zielna, która najlepiej rośnie w pełnym słońcu i na dobrze odsączonych glebach. Liście mają silny smak i aromat, dzięki czemu są popularne w kuchni tajskiej. Oprócz tego, że są pyszne, mają wysoką zawartość antyoksydantów i związków przeciwzapalnych.

Przyprawy w Tajlandii – Kolendra

Kolendra to członek ziół z rodziny kolendry i powszechnie znamy ją jako chińską pietruszkę. To twardsze wieloletnie zioło, które uprawiano w całych regionach tropikalnych na całym świecie. Używana jako garnirunek do dań meksykańskich, ale jej ostry smak sprawia, że jest świetnym uzupełnieniem wielu dań azjatyckich.

Jeśli lubicie kuchnię zastanówcie się nad tym jak by wyglądał wasz wyjazd jeśli będziecie mieli chore zęby. Niektórzy z was mogą mieć bardziej wrażliwe zęby co przełoży się na jakość waszej wycieczki. Gorąco namawiamy wad do wizyty kontrolnej w centrum dentystycznym przed wyjazdem.

Mięta

Mięta jest odpornym wieloletnim ziołem, które występuje w kilku odmianach. Większość mięt to nisko rosnące zioła, które dobrze rosną w ciepłym klimacie. Ich liści uzywamy w gotowaniu, a ich kwiaty są jadalne. Istnieją dwa rodzaje mięty: spearmint i peppermint. W wyniku tego spearmint to popularne zioło kulinarne, które szeroko stosujemy w sałatkach, zupach, sosach, herbatach i deserach. Miętę pieprzową wykorzystujemy przede wszystkim do celów leczniczych.

Bazylia

Bazylia to odporna bylina, która pochodzi z południowej Europy i regionu śródziemnomorskiego. Obecnie jest uprawiana na całym świecie i jest uważana za aromatyczne zioło. Jej liście są wykorzystywane w kuchni, zwłaszcza włoskiej. Bazylia to jeden z skłądników jaki wam przedstawiliśmy prezentując polską wersję Pad Thai.

Oregano

Oregano to wytrzymały wieloletni krzew, który pochodzi z regionu śródziemnomorskiego. Był uprawiany od czasów starożytnych i jest nadal używany dzisiaj. W wyniku btego jest ulubionym ziołem w kuchni greckiej i włoskiej.

Tymianek

Tymianek jest odpornym wieloletnim krzewem, który pochodzi z regionów europejskich i śródziemnomorskich. Niemniej jest to popularne zioło w kuchni francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej.

Przyprawy w Tajlandii – Majeranek

Majeranek to wytrzymała bylina, która pochodzi ze wschodniego regionu Morza Śródziemnego. Z tego powodu jest to popularny składnik kuchni włoskiej i francuskiej.

Inna recepta, którą możecie przygotować w domu to przepis na polski Yum Talay.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *