Polski Pad Thai to udawana recepta na oryginalną potrawę z Tajlandii. Można łatwo i szybko go przygotować w warunkach domowych. Poniżej przedstawiamy wam z jakich składników skorzystać, aby nadać mu możliwe najbardziej bliski smak.

Zanim jednak zaczniemy! Lubicie kuchnię azjatycką i myślicie o wyjeździe w ten region świata!? Pamiętajcie o wizycie w centrum stomatologicznym. Nawet wizyta kontrolna pozowli wam uniknąć niepotrzebnych problemów, cierpienia i zmarnowanych wakacji. Jesteście w Poznaniu? Dentysta Poznań może wam pomóć!

Bakłażan

Bakłażany należą do rodziny psiankowatych. Koszyczki zawierają alkaloidy, takie jak solanina i pomidoryna, które mogą wywoływać niepożądane reakcje. Reakcje te mogą prowadzić do nudności, wymiotów, bólu głowy, bólu brzucha, biegunki, zawrotów głowy, zamazanego widzenia, zmian ciśnienia krwi, wysypki, osłabienia mięśni, uczucia mrowienia, drgawek, halucynacji, śpiączki, a nawet śmierci. Inne objawy mogą obejmować ból gardła, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu, podrażnienie skóry, ból stawów, obrzęk, owrzodzenia jamy ustnej, niewydolność nerek, uszkodzenie serca i problemy z wątrobą.

Bazylia

Bazylia jest członkiem rodziny miętowej (Lamiaceae). Mięty używamy do pomocy w trawieniu, zwłaszcza niestrawności, ze względu na ich stymulujące działanie na przewód pokarmowy. Wykazano również, że pobudzają one apetyt, wspomagają sen i zmniejszają uczucie depresji. Dodatkowo uważa się, że są uspokajające i wiele osób używa ich, aby zrelaksować się po stresującym dniu.

Polski Pad Thai

Zainteresowani Kuchnią? Przeczytajcie też na temat recepty Nasi Lemak.

Polski Pad Thai – Czosnek

Czosnek należy do rodziny liliowatych, Liliaceae. Pochodzi z umiarkowanych regionów świata i rośnie najlepiej w ciepłym klimacie. Oprócz zastosowań leczniczych, czosnek spożywamy na surowo lub gotowany; ma łagodny smak i stał się popularnym składnikiem żywności.

Polski Pad Thai – Cebula

Cebula należy do rodziny cebulowatych, Alliaceae. Są to wieloletnie zioła, które rosną w regionach umiarkowanych na całym świecie. Cebule używamy do produkcji pikli, chutney, sosów, zup i gulaszów. Nasiona cebuli mielimy i dodajemy do produktów chlebowych, chipsów ziemniaczanych, przekąsek i wypieków.

Papryka

Papryka należy do rodziny kapustowatych (Solanaceae). Istnieją trzy rodzaje papryki – słodka zielona papryka, ostra czerwona papryka i ostra papryka jalapeno. Słodka zielona papryka jest zazwyczaj słodsza od ostrej, natomiast ostra czerwona papryka jest ostrzejsza od słodkiej zielonej. Ostre jalapenos są jedną z najostrzejszych odmian papryki, co czyni je idealnymi do dodania pikantnego kopa do potraw takich jak chili i salsa. Papryki są również dobrym źródłem witaminy C, błonnika pokarmowego, folianu, manganu, witaminy B6, miedzi, żelaza i potasu.

Polski Pad Thai – Pomidory

Pomidory to owoce należące do rodziny psiankowatych, Solanoideae. Uprawiane na całym świecie i od czasów starożytnych ze względu na swój bogaty smak i wysoką wartość odżywczą. Z tego powodu używamy świeżych i suszonych pomidorów w kuchni oraz przetwarzamy na sosy, zupy i soki.

Tofu

Tofu to twaróg sojowy, który pochodzi z Chin. Metoda produkcji tofu polega na koagulacji mleka przez podgrzewanie i odcedzanie serwatki. Ziarna soi są moczone w wodzie, a następnie podgrzewane do momentu, aż się otworzą. Po zmiękczeniu fasoli, jest ona odsączana w płótnie serowarskim i prasowana, co powoduje odsączenie płynu. Następnie do masy dodaje się sól i miesza, aż cała masa stanie się twarda. Skrzep kroi się w kostkę lub plastry i pozostawia do zastygnięcia.

Pamiętajcie, że Tajlandia i jej jedzenie przedstawia dla nas zagrożenie chorobowe. Przed wyjazdem koniecznie zaszczepcie się przeciwko chorobom wystepującym w tym regionie. Zwłaszcze na dur brzuszny, który jest chorbą związaną z pożywnieniem i wodą – Szczepienia Tajlandia.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *