Satchanalai to historyczny park w prowincji Chiang Mai w północnej Tajlandii. Jest domem dla Satsana Royal Village, buddyjskiego kompleksu świątynnego, który został zbudowany w połowie XVI wieku jako pałac króla Narasenrata. Obszar ten jest obecnie popularnym miejscem turystycznym i jest częścią Parku Historycznego Satchanalai. Nowoczesne miasto Satchanalai leży u podnóża Doi Suthep, jednej z kilku gór poświęconych religii buddyjskiej. Budowanie świątyń w takich miejscach było powszechne w czasach starożytnych, kiedy królowie wierzyli, że ich pałace staną się stałymi domami dla ich duchów po ich śmierci. Dziś odwiedzający mogą odwiedzić i zwiedzać wiele części kompleksu świątynnego, w tym poszczególne świątynie, a także inne pobliskie zabytki.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Przegląd kompleksu świątyń Satsanalai


Kompleks świątynny Satsanalai jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się w prowincji Chiang Mai u podnóża góry Doi Suthep. Buddyjski kompleks świątynny, zbudowany w połowie XVI wieku jako pałac króla Narasenrata. Obszar ten jest obecnie popularnym miejscem turystycznym i jest częścią Parku Historycznego Satchanalai. Nowoczesne miasto Satchanalai leży u podnóża Doi Suthep, jednej z kilku gór poświęconych religii buddyjskiej. Budowanie świątyń w takich miejscach było powszechne w czasach starożytnych, kiedy królowie wierzyli, że ich pałace staną się stałymi domami dla ich duchów po ich śmierci. Dziś odwiedzający mogą odwiedzić i zwiedzać wiele części kompleksu świątynnego, w tym poszczególne świątynie, a także inne pobliskie zabytki. Kompleks świątynny Satsanalai jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i znajduje się w prowincji Chiang Mai u podnóża góry Doi Suthep. Buddyjski kompleks świątynny, zbudowany w połowie XVI wieku jako pałac króla Narasenrata. Obszar ten jest obecnie popularnym miejscem turystycznym i jest częścią Parku Historycznego Satchanalai.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Historia kompleksu świątyń Satchanalai


Kompleks świątynny w Satsanalai został zbudowany jako pałac króla Narasenrata w połowie XVI wieku. W tym czasie obecne miasto Satchanalai leżało u podnóża Doi Suthep i było stolicą Królestwa Lanna (znanego również jako Królestwo Lan Xang), które obejmowało dzisiejszą północno-wschodnią Tajlandię i część Laosu. Królestwo Lanna zostało założone w XIII wieku przez Laotańczyków, którzy wyemigrowali z Chin. Kompleks Satsanalai był niegdyś ważnym ośrodkiem buddyjskim, a kilka świątyń w obrębie kompleksu ma znaczenie historyczne.

Wniosek


Satsanalai to historyczny park w prowincji Chiang Mai w północnej Tajlandii. Jest domem dla Satsana Royal Village, buddyjskiego kompleksu świątynnego, który został zbudowany w połowie XVI wieku jako pałac króla Narasenrata. Obszar ten jest obecnie popularnym miejscem turystycznym i jest częścią Parku Historycznego Satchanalai. Nowoczesne miasto Satchanalai leży u podnóża Doi Suthep, jednej z kilku gór poświęconych religii buddyjskiej. Budowanie świątyń w takich miejscach było powszechne w czasach starożytnych, kiedy królowie wierzyli, że ich pałace staną się stałymi domami dla ich duchów po ich śmierci. Dziś odwiedzający mogą odwiedzić i zwiedzać wiele części kompleksu świątynnego, w tym poszczególne świątynie, a także inne pobliskie zabytki.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentystyWizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *