Z ponad 3000 wysp i 200 km (133 mil) dróg, południowoazjatycki kraj jest jednym z najbardziej dostępnych celów podróży na świecie. Jest także domem dla jednych z najpiękniejszych na świecie podwodnych zachodów słońca i tropikalnych lasów deszczowych. Ale dla tych, którzy szukają spokojnego snu, może trochę więcej prywatności i swobodnej atmosfery, w której mogą cieszyć się karaweeng (masaż tajski), możesz poszukać gdzie indziej… ZJEDZ KILKA TAJSKIEGO JEDZENIA! Jeśli szukasz autentycznego tajskiego jedzenia z przewagą, nie ma lepszego miejsca niż prowincja Ananda Surin na południu Tajlandii. Nie znajdziesz drogich restauracji, które zaspokoją zachodnie gusta, ani drogich spa – co oznacza, że ​​zapłacisz tyle, na ile Cię stać!

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jeśli planujecie wycieczkę do Tajlandii polecamy wam przed wyjazdem dokonać wizyty kontrolnej u stomatologa. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy lub ekstrakcję ósemki. Ostatnia rzecz na którą czekacie podczas wakacji to ból zęba!

Czego można się spodziewać po rejsie jachtem do Tajlandii?


Wyruszając w podróż do Tajlandii, zaczniesz od odwiedzenia wielu głównych atrakcji turystycznych kraju, takich jak Bangkok i tętniące życiem miasto Phuket. Następnie przez cały dzień zwiedzaj niektóre z mniej odwiedzanych atrakcji kraju, takie jak wyspa Koh Samui, która jest najpopularniejszym miejscem turystycznym Tajlandii. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że Tajlandia to łatwy kraj do odwiedzenia, ponieważ prawie wszystko jest łatwe do zrobienia! Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji przebierz się w bardziej formalne ubranie i udaj się w miejsce, w którym nie przyciągniesz niechcianej uwagi: wyspa Siargao we wschodniej części kraju. Krótka wycieczka po wyspie zabierze Cię w ustronne miejsce z przepięknymi widokami na góry i swobodną atmosferą.

Jak dotrzeć do Anandy Surin?


Do Anandy Surin można dostać się z niemal każdego miejsca w Tajlandii. To bardzo popularny sposób poruszania się po kraju, a większość hoteli i pensjonatów skieruje gości na najbliższą wyspę. Alternatywnie możesz wyczarterować łódź lub wybrać się na trekking po niektórych z najpopularniejszych miejsc w kraju. Ogólnie rzecz biorąc, są to tańsze sposoby dotarcia do stolicy Bangkoku.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Zrób sobie przerwę na wyspie


Na wycieczce jachtowej łatwo jest się trochę zestresować, ale nie, gdy odpoczywasz na tropikalnej wyspie na południowym wschodzie Tajlandii. Na Koh Samui znajdziesz jedne z najbardziej relaksujących przerw, gdzie możesz cieszyć się kojącymi dźwiękami tropikalnych dźwięków i delikatnymi falami oceanu. Znajdziesz go na 6 km (3,5 mil) na północ od miasta Koh Samui.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Przyjdź po rybę


Jeśli szukasz spokojnego wypoczynku pełnego ryb, słynna tajlandzka wyspa Koh Samui jest idealnym miejscem. Zaledwie krótka wędrówka na północ od miasta Koh Samui, jest to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w kraju. Tuż przy plaży znajduje się oznakowana ścieżka, na której można się zrelaksować i obserwować, jak największe na świecie ryby pływają wokół twoich stóp.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *