Możesz się zastanawiać, o co to całe zamieszanie, jeśli chodzi o tajskie tradycje. W końcu, czy nie każdy kraj po prostu stara się przetrwać? Cóż, tak i nie. W tym artykule omówimy niektóre z bardziej popularnych tajskich tradycji, aby lepiej zrozumieć ich znaczenie.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Obchody tajskiego Nowego Roku


Tajski Nowy Rok lub Thai Monthon, jak jest znany przez rodzinę królewską tego kraju, to trzydniowe święto, które rozpoczyna się w nowiu dwunastego tajskiego miesiąca księżycowego, który przypada na dzień gregoriański w styczniu. Tajski Nowy Rok jest dobrze powiązany z cyklem rolniczym kraju, dlatego istnieje wiele tradycji związanych z uprawą roli i produkcją. Najważniejszą tradycją tajlandzkiego Nowego Roku jest koronacja nowego króla, który, jak się uważa, ma moc przynoszenia krajowi dobrobytu i szczęścia. Wśród członków rodziny królewskiej uważa się, że król obdarowuje darami, takimi jak bogactwo, zdrowie i szczęście.

Post buddyjski


Buddyjski Wielki Post to dwutygodniowy okres postu i abstynencji, obserwowany przez buddyjskich mnichów i nowicjuszy w ramach ich religijnego treningu. W tym okresie mnisi i nowicjusze nie mogą spożywać posiłków po południu i kąpać się po godzinie 17:00. W tym okresie mnisi i nowicjusze mogą pić wodę, ale nie mogą pić żadnych innych płynów, takich jak kawa czy herbata. Buddyjski Wielki Post jest obchodzony przez buddyjskich mnichów i nowicjuszy w celu poszukiwania duchowego oświecenia i poprawy swojego charakteru. Okres ten uważany jest za jeden z najdłuższych postów na świecie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Festiwal Songkran


Songkran to tajski festiwal, który świętuje nadejście pory monsunowej i jest obchodzony przez Tajów i tych, którzy wyemigrowali do Tajlandii w całym kraju. W tym czasie Tajowie podróżują po kraju, odwiedzając swoich krewnych i przyjaciół, a także biorą udział w wodnych walkach i chlapaniu wodą. Jest to zwykle obchodzone od kwietnia do maja i jest ważnym świętem w Tajlandii. To także jeden z najpopularniejszych festiwali na świecie. Świętowanie trwa piętnaście dni, ale przez pierwsze pięć dni większość Tajów zostaje w domu, odwiedza krewnych i odwiedza przyjaciół. Niektórzy ludzie dekorują swoje domy i ogrody zielenią, kwiatami i roślinami. Umieszczają też ozdoby i flagi.

Taniec lalek


Taniec lalek to piękna tajska tradycja wykonywana przez grupę tancerzy ubranych w kolorowe, długie sukienki i kolorowe maski. Tancerze trzymają duże lalki, które przedstawiają historię zagubionego dziecka, martwego dziecka lub dziecka, które ma jakieś kłopoty. Tancerze wykonują szereg skomplikowanych kroków, które opowiadają historię. Historia zwykle dotyczy dziecka, które jest zaniedbywane, źle traktowane lub wykorzystywane. Jest to bardzo ważna tajska tradycja, ponieważ pokazuje, jak ważne są dzieci dla społeczeństwa i kultury Tajlandii. Taniec lalki daje również cenne lekcje o społeczeństwie io tym, jak traktować innych ludzi.

Wniosek


Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w kraju, czy mieszkasz w Tajlandii od dziesięcioleci, Tajowie mogą nauczyć nas wiele o swojej kulturze. Tajskie tradycje są zarówno wyjątkowe, jak i intrygujące, i mogą być świetnym sposobem, aby dowiedzieć się więcej o kraju i jego mieszkańcach. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć najpopularniejsze tradycje tego kraju. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele innych tajskich tradycji, o których być może jeszcze nie słyszałeś, więc pamiętaj, aby odkrywać nowe tradycje!

Kolejna sprawa to wyleczenie zębów przed wyjzadem. Naprawdę warto poświęcić 3 godziny swojego czasu i dokonać wizyty kontrolnej u dentysty.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *