Chiang Mai to miasto w Tajlandii, położone około dwóch godzin na północ od Bangkoku. Znane z pięknych świątyń i tętniącego energią nocnego życia. W wyniku tego w ostatnich latach przeżywa wzrost zainteresowania. Pojawiają się tam nowe biznesy, które są napędzane rosnącym popytem ze strony dygitalnych nomadów. Ponadto Chiang Mai to doskonała lokalizacja, z której możecie zwiedzić pobliską Birmę, Laos i Wietnam.

Nocny Bazar Chiang Mai

Chiang Mai Night Bazar to ogromny rynek na świeżym powietrzu, gdzie miejscowi kupują towary w nocy. Jest tam mnóstwo restauracji, barów i sklepów do zwiedzania. Ponadto będzie to dla was doskonała okazja do zapoznania się z autentycznymi produktami z tego kraju. Pamiętajcie! Spożywanie lokalnych produktów bez wcześniejszego szczepienia może prowadzić do takich chorób jak dur brzuszny. Więcej na ten temat dowiecie się na Szczepienia Tajlandia.

Polecamy też artykuł na temat popularnych potraw w Tajlandii.

Góra Doi Suthep

Góra Doi Suthep to święta buddyjska świątynia na szczycie wzgórza. Możesz wędrować na szczyt i uzyskać widok na miasto. Co więcej tego typu miejsca to doskonała okazja, na zrobienie cudownych zdjęć i zbudowanie wspaniałych wspomnień. Ponadto będziecie mili okazję spojrzec na miasto z całkowicie innej perspektywy.

Brama Tha Pae

Tha Pae gate to historyczna brama, która zbudowano w 1783 roku. Ponadto bramy mieszkańcy używają do dziś. Służy ona jako doskonały punkt orientacyjny.

Wat Chedi Luang

Wat Chedi Luang to buddyjska świątynia na szczycie góry Doi Suthep. Znana z niesamowitych widoków na zachód słońca. Wiele takich świątyń można znaleźć na terenie całej Tajlandii. Warto zobaczyć także tą.

Chiang Mai – Warorot Market

Rynek Warorot znany z tego, że to jedno z najtańszych miejsc na zakupy w Chiang Mai. Pełen lokalnych ludzi robiących zakupy wzdłuż straganów sprzedających jedzenie, ubrania i pamiątki. Kolejne miejsce warte waszej uwagi.

Tajski boks

Boks tajski to tradycyjny sport w Tajlandii. Polega na użyciu pięści do boksowania się z przeciwnikiem, który próbuje cię powalić. Jest bardzo podobny do karate. Od wielu lat podsyca wyobraźnię pasjonatów sztuki walki. Olbrzymi wpływ na to miała walka Tadashi Sawamura z Samarn Sor Adisorn.

Chiang Mai – Rzeka Chao Praya

Rzeka Chao Praya to główna rzeka Tajlandii. Spaja ona całośc kraju geograficznie i gospodarczo. Z tego powodu w czasach starożytnych była podstawowym elementem tworzącym kulturę i gospodarkę regionu. Jak każda starożytna cywilizacja, tutaj też początkiem kultury była rzeka.

Jeśli planujecie podróż do innych azjatyckich krajów postarajcie się przeczytać na ten temat wiecej na naszej zaprzyjaźnionej stronie – szczepienia azja.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentysty. Wizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *