Festiwal Loy Krathong to jedno z najważniejszych świąt w tajskim kalendarzu i jeden z najpopularniejszych festiwali w Tajlandii. Nazwa Loy Krathong oznacza w języku angielskim „pływająca latarnia”. Głównym tego powodem jest to, że w tym dniu Tajowie zapalają małe gliniane lub woskowe lampiony i wypuszczają je do stawu lub rzeki, co oznacza nowy początek dla tych, którzy to celebrują.

Początki Loy Krathong sięgają czasów przedbuddyjskich, kiedy Tajowie wierzyli, że ich zmarli przodkowie spłynęli z nieba o tej porze roku. Uwalniali te duchy, zapalając latające latarnie jako symbol odpuszczenia i rozpoczęcia od nowa. W dzisiejszej kulturze tajskiej uważa się, że uwalnianie przynosi szczęście, bogactwo i miłość do twojego życia. Aby zaimponować bliskim lub podziękować wszystkim, którzy wspierali Cię przez cały rok, wiele osób wypuszcza w tym dniu ryż do studni swojego domu lub pobliskiej rzeki. Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się to świętować, oto kilka pomocnych wskazówek, jak dobrze się bawić przez co najmniej trzy dni w roku!

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jeśli poważnie myślicie o dłuższym wyjeździe do azji polecamy wam wyleczyć zęby. Jest to ważne z punktu widzenia higieny. Ostatnia rzecz, którą powinniście się martwić podczas swoich wakacji to spędzanie czasu u dentysty.

Co robić w Tajlandii dla Loy Krathong


Jeśli jesteś nowy w kraju lub odwiedzasz go po raz pierwszy, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby doświadczyć tego, co najlepsze w Tajlandii. Koniecznie odwiedź jeden z tradycyjnych rynków i festiwali obchodzonych o tej porze roku. Prowincje Phang-Nga, Phuket, Ranong i Chiang Rai są domem dla jednych z najlepszych festiwali Loy Krathong w kraju. Odwiedź jedną z wielu świątyń i klasztorów, w których buddyści zapalają pływające latarnie, aby uwolnić duchy zmarłych i zasłużyć na zdrowie, bogactwo i miłość. Wiele świątyń będzie również mieć występy kulturalne, a niektóre będą gospodarzem konkursów i festiwali Loy Krathong. Możesz cieszyć się piękną pogodą pływając, żeglując, opalając się lub spędzając dzień w jednym z wielu parków wodnych.

Poznaj znaczenie Loy Krathong


Znaczenie tajskiego festiwalu Loy Krathong to „wnieść do życia szczęście, bogactwo i miłość”. O tej porze roku Tajowie wypuszczają pływające latarnie do rzeki lub stawu, co reprezentuje przekonanie, że duchy zmarłych wracają na ziemię o tej porze roku. Uwalniali te duchy, zapalając latające latarnie jako symbol odpuszczenia i rozpoczęcia od nowa.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Kiedy jest Loy Krathong?


Loy Krathong zwykle przypada między listopadem a grudniem. Dokładne daty różnią się z roku na rok, ale zwykle są to między 8 listopada a 6 grudnia. Dokładne daty są określane przez urodziny Buddy, które zwykle przypadają na 5 maja. W sezonie Loy Krathong pogoda jest typowo tropikalna, co oznacza ciepłą i słoneczną pogodę. Czasami jednak pada deszcz, dlatego ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do pogody.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Kolejna sprawa przed wyjazdem to leczenie dentystyczne! Gorąco wam polecamy odwiedzić stomatologa przed wyjazdem. Przynajmniej na wizytę kontrolną.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *