Historia Kanchanaburi jest równie dzika jak jego zachodnia lokalizacja. Położona na dalekim zachodzie Tajlandii prowincja Kanchanaburi jest domem dla Parków Narodowych Ton Sai i Pha Taem. Te parki są domem dla wielu dzikich zwierząt, wielu zagrożonych gatunków, które można tu znaleźć. Lasy tej części Tajlandii również mają ciekawą historię. Podczas II wojny światowej Japończycy zbudowali w okolicy sieć obiektów wojskowych, w tym obozy jenieckie.

Dziś te stare obozy nadają prowincji niepowtarzalny wygląd i klimat. Samo miasto ma nieco bardziej współczesną historię niż jego okolice. Niegdyś znane było jako Miasteczko Sachalin, ponieważ znajdowało się na Półwyspie Sachalin (jednej z największych rosyjskich wysp), którą w 1904 r. nazwali od niej geolodzy badający region. Podobnie jak w innych częściach Tajlandii, reforma rolna pod koniec XIX wieku zmieniła niektóre rzeczy w Kanchanaburi i wywołała masową emigrację z innych prowincji do pracy na plantacjach kauczuku i szybach naftowych na tym obszarze – ludzie nazywani Kanchanaburi („koniec świata”) .

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Zanim zaplanujecie swoja podróż zastanówcie się nad wizyta w centrum stomatologicznymWizyta kontrolna jest wstępnym elementem. Warto wyleczyć swoje zęby przed dłuższym wyjazdem do azji. Najgorszą rzeczą jaka może was spodkać podczas wyjazdu do nagła i konieczna ekstrakcja ósemki.

Co robić w Kanchanaburi?


Podczas wizyty w Kanchanaburi będziesz chciał zobaczyć zabytki i zanurzyć się w kulturze. Na szczęście prowincja oferuje odwiedzającym szereg atrakcji wartych poznania. Ton Sai i Pha Taem Dwa z parków narodowych Tajlandii znajdują się w Kanchanaburi. Parki te są domem dla wielu dzikich zwierząt, w tym słoni, dzikich bawołów i tygrysów. Podczas gdy oba parki przyjmują wizyty od lutego do grudnia, najlepszy czas na wizytę to od października do lutego. Jest to pora sucha, kiedy parki są mniej zatłoczone i masz największe szanse na zauważenie dzikiej przyrody. Odwiedź świątynię Boar’s Head Shrine – Ta świątynia znajduje się w pobliżu centrum turystycznego Parku Narodowego Ton Sai. Kapliczka przedstawia historię człowieka opętanego przez ducha zwanego Dzikiem. Po jego śmierci żona mężczyzny zbudowała tę świątynię, aby pokazać swoje oddanie zmarłemu mężowi. Ofiarami dla sanktuarium są pomarańczowe kwiaty, kwiaty, które dobrze rosną w okolicy.

Dwa parki narodowe w Kanchanaburi


Park Narodowy Ton Sai Park Narodowy Ton Sai jest uważany przez ekologów za jeden z najlepszych parków w Tajlandii. Park, który znajduje się w pobliżu miasta Tha Ton Sai, zawiera pozostałości japońskiej bazy lotniczej z czasów II wojny światowej. Jest także domem dla zapory Ton Sai, zbudowanej w latach 50. XX wieku, aby pomóc w oszczędzaniu wody do użytku rolniczego. Park jest otwarty przez cały rok i jest popularnym miejscem dla miłośników przyrody. Ogólne mapy parku można uzyskać w centrum dla zwiedzających, gdzie można również wypożyczyć rowery do zwiedzania okolicy. Park Narodowy Pha Taem Park Narodowy Pha Taem to kolejny wysoko ceniony park narodowy. Jest domem dla rzadkiego delfina Irrawaddy i zagrożonego gibona pomarańczowogłowego. Park jest otwarty przez cały rok i można go zwiedzać łodzią. Odwiedzający mogą zwiedzać park łodzią, pieszo lub korzystając z prywatnego przewodnika. Park jest największy w prowincji Kanchanaburi i zawiera szereg atrakcji.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Gdzie się zatrzymać w Kanchanaburi


W Kanchanaburi jest wiele hoteli, ale warto zatrzymać się w pobliżu miasta lub w jednej z pobliskich wiosek. W pobliżu miasta – Jeśli chcesz czegoś wygodnego, wypróbuj Royal City Hotel, który znajduje się w Kanchanaburi i znajduje się 3 km od dworca kolejowego. Jeśli chcesz czegoś bardziej luksusowego, wypróbuj Saravan Resort & SPA, który również znajduje się w pobliżu dworca kolejowego. Ośrodek położony jest na prywatnej wyspie, na której Goście mogą korzystać ze spa w stylu egipskim, basenów, restauracji i barów.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *