Gospodarka Tajlandii przeżywa rozkwit. Kraj od dłuższego czasu znajduje się w okresie boomu. Jednak entuzjazm, z jakim firmy chcą rozszerzyć swoją działalność w Tajlandii, nieco osłabł. Rząd próbował powstrzymać falę wzrostu, stopniowo przedłużając wygasający podatek od nieruchomości i cła na zasoby naturalne, jednocześnie zwiększając podatki od wysokiej klasy mieszkań i usług. Ten rok nie różnił się niczym od wielu innych w najnowszej historii Tajlandii. Oto przegląd najważniejszych wydarzeń w Tajlandii.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Gospodarka Tajlandii się zmienia


Gospodarka Tajlandii się zmienia. Rosła w rocznym tempie 5,2% w 2018 r., najwyższym poziomie od 1999 r. i najwyższym w długiej historii tego kraju Azji Południowo-Wschodniej. Ten cykl wzrostu jest nadal wystarczająco silny, aby utrzymać wzrost PKB kraju powyżej 6% do 2027 roku. Jednak od początku 2000 roku wzrost PKB Tajlandii był poniżej 6%.

Chociaż wzrost w kraju od wielu lat utrzymuje się poniżej 6%, analitycy i inwestorzy nadal widzą w tym silną możliwość wybicia się powyżej przedziału 6%. W perspektywie krótkoterminowej w gospodarce Tajlandii panuje wysoki optymizm. Krajowy rynek akcji wzrósł w ciągu ostatniego roku o ponad 30%, a inflacja jest na poziomie poniżej 3%. Pojawiają się również oznaki ożywienia w japońskiej gospodarce. Chociaż gospodarka tego kraju wciąż jest na bardzo niskim tempie wzrostu, powoli, ale pewnie wychodzi z recesji 2007-2009. Podczas gdy rynek akcji w kraju nie jest o ponad 30% tak wysoki, jak na początku 2000 roku, inflacja od wielu lat jest poniżej średniej w krajach rozwiniętych.

Tajlandia powraca w biznesie wzrostu


Gospodarka Tajlandii wciąż się rozwija, i to w zdrowym tempie. Wzrost PKB w kraju jest w rekordowym tempie 8,1%. Chociaż w ostatnich latach kraj ten był znacznie powyżej 5% stopy wzrostu, nadal istnieje duża szansa na przekroczenie progu 6% w 2019 roku. Z tego powodu Tajlandia wciąż stara się zostać pierwszym rynkiem eksportowym w świat. Ponadto kraj ten cieszy się dobrą reputacją w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w Azji, ponieważ od dziesięcioleci jest silnym partnerem handlowym z innymi państwami członkowskimi Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Tajlandia nadal jest światowym liderem w turystyce


Tajlandia była w centrum wielu ekscytujących i znaczących wydarzeń w turystyce, odkąd rozpoczęła swój przyspieszony plan marketingowy. Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy byliśmy świadkami otwarcia pierwszego w historii ośrodka turystycznego w Arktyce, zwieńczenia dziesięcioletniego planu budowy największej na świecie świątyni z tropikalnym lasem deszczowym, pierwszego kroku w kierunku rozwoju zrównoważonego rolnictwa i rybołówstwa oraz stulecie założenia miasta Bangkok.

Tajlandia ma silny język, kulturę i dziedzictwo


Język, kultura i historia sprawiają, że kraj jest wspaniały. To one sprawiają, że kraj jest wspaniały dla ludzi, którzy w nim mieszkają i pracują. Niestety jakość tych trzech jest w Tajlandii dość słaba. Język tajski jest ogólnie okropny, niewykształcony i pod silnym wpływem Chin. Podczas gdy Tajowie potrafią być bardzo przyjaźni i gościnni, ich ojczysty język po prostu nie jest rozpoznawany przez osoby z zewnątrz. Angielski jest używany tylko przez niewielki procent populacji i jest rzadko używany do komunikacji osobistej.

Na koniec przypominamy wszystkim podróżnikom że zdrowe zęby to udany urlop. Nie chcecie go chyba spędzić u dentysty. Z tego powodu gorąco polecamy wam odwiedzić klinikę dentystyczną. Dzięki temu uda się wam uniknąć niepotrzebnego bólu zęba.

Wniosek


Gospodarka Tajlandii jest w świetnej kondycji i jest na dobrej drodze. Kraj ten prawdopodobnie utrzyma się w zdrowym tempie i w nadchodzących latach stanie się wiodącym krajem na świecie. Rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby wprowadzić więcej ludzi na rynek pracy i zachować konkurencyjność na rynku międzynarodowym. Najbliższe lata będą bardzo ciekawe, pełne zmian i wydarzeń.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *