Tajlandia to kraj niekończących się przygód i widoków. Jego bujne lasy, plaże, góry, wodospady i parki narodowe to tylko niektóre z powodów, dla których ten kraj Azji Południowo-Wschodniej jest tak popularnym celem podróży. Przy tak wielu atrakcjach do zobaczenia w Tajlandii możesz się zastanawiać, które parki narodowe powinieneś odwiedzić. Od mniej znanych do najpopularniejszych parków narodowych w Tajlandii, które każdy powinien odwiedzić, śledź listę sześciu najlepszych parków narodowych w Tajlandii.

Park Narodowy Delty Rzeki Yom


Park Narodowy Delty Rzeki Yom to park narodowy w południowo-wschodniej Tajlandii, położony na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej. Jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest również jedynym miejscem Ramsar w Tajlandii. W tym parku można zwiedzić las namorzynowy, który jest jednym z największych w Azji Południowo-Wschodniej. W parku znajdują się również bagna, ujścia rzek i inne ekosystemy wodne. Ponadto wiele dużych wysp, takich jak Ko Adang, Ko Adang, Ko Adang Thong, Ko Adang Noi i Ko Adang Fai. Park ma również równiny przybrzeżne, grzbiety i lasy nizinne. Park rozciąga się na kilka wysp, w tym Ko Adang, Ko Adang Thong, Ko Adang Noi, Ko Adang Fai, Ko Nua i Ko Lai. Przez park przepływa rzeka Yom, która jest głównym szlakiem wodnym parku. Inne rzeki, które przepływają przez park to Nong Pla Pla, rzeka Pla i rzeka Nuan. Główne estuaria w parku to Ao Pla, Ao Prao i Ao Pua.

Park narodowy Koh Tachai Marine


Położony na Morzu Andamańskim w Zatoce Tajlandzkiej Morski Park Narodowy Koh Tachai jest parkiem narodowym w południowej Tajlandii, co czyni go idealnym miejscem dla tych, którzy lubią odkrywać rafy i życie morskie. Ten park narodowy jest lasem namorzynowym i wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Namorzyny parku są największe w południowej Azji. Jest to idealne miejsce do snurkowania, ponieważ ma bogatą różnorodność koralowców, ryb rafowych i żółwi morskich. Oprócz życia morskiego park ten ma wspaniałe rafy koralowe oraz różnorodność flory i fauny. Miłośnicy ptaków mogą odwiedzić ten park, aby zobaczyć kilka gatunków ptaków wędrownych, w tym czaple i czaple, zimorodki, czaple i łabędzie.

Park narodowy Khao Yai


Położony w Parku Narodowym Yom, Park Narodowy Khao Yai jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem narodowym w Tajlandii. Park ten słynie z górskich krajobrazów, dziewiczych lasów, wodospadów i dzikiej przyrody. Park o powierzchni 2400 kilometrów kwadratowych obejmuje wiele gatunków flory i fauny, w tym słonie, gibony, sambar, lampart, niedźwiedzie i wiele innych. Jest również domem dla wielu zagrożonych gatunków, takich jak słonie azjatyckie i tygrysy bengalskie. Ponadto dla wielu gatunków storczyków oraz innej rzadkiej fauny i flory. Ten park to idealne miejsce na spędzenie kilku dni z rodziną lub przyjaciółmi. Jest to również świetne miejsce do odwiedzenia, jeśli szukasz romantycznego wypoczynku. Ten park jest ulubionym miejscem wielu podróżników, zwłaszcza tych, którzy szukają spokojnego wypoczynku.

Park Narodowy Khao Sok


Park Narodowy Khao Sok to park narodowy w środkowej części wschodniej Tajlandii. Jest domem dla wielu zwierząt, w tym słoni, tygrysów, niedźwiedzi, makaków rezusów i wielu innych. Jego niesamowite wodospady, gęste lasy i liczne góry sprawiają, że jest to wspaniałe miejsce do odwiedzenia. Park ten jest najbardziej znany ze swojej bioróżnorodności i różnorodności występujących tu gatunków roślin. Park jest również domem dla wielu gatunków storczyków, co czyni go popularną atrakcją turystyczną.

Morski Park Narodowy Phuket


Morski Park Narodowy Phuket to park narodowy w południowej części kraju, na idyllicznej tropikalnej wyspie Phuket. Park położony jest w lesie namorzynowym i oddzielony od morza mierzeją. Park jest prawie w całości otoczony wodą i ma rafy koralowe, co czyni go idealnym miejscem do odwiedzenia dla entuzjastów życia morskiego. Możesz odwiedzić ten park, aby zobaczyć piękne życie morskie, takie jak rafy koralowe, płaszczki, żółwie morskie i wiele innych. Wielu turystów odwiedza ten park, aby zobaczyć zagrożony diugoń, czyli krowę morską. Możesz także popływać w ciepłych wodach i cieszyć się widokiem z plaży.

Park ptaków i zoo Rajaprasong


Położony w Bangkoku Park Ptaków i Zoo Rajaprasong jest doskonałym miejscem do odwiedzenia, jeśli interesują Cię dzika przyroda. Park ten posiada wiele gatunków ptaków, gadów, płazów i ssaków, co czyni go idealnym miejscem do odwiedzenia dla miłośników zwierząt. Park jest doskonałym miejscem do odwiedzenia, jeśli chcesz zobaczyć zwierzęta z bliska. Jest to również świetne miejsce do nauki o ochronie przyrody, ponieważ park stara się chronić zagrożone gatunki w okolicy. Ten park jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Bangkoku. Jeśli interesują Cię ptaki z bliska, a także wiele innych gatunków dzikich zwierząt. Możesz odwiedzić ten park, jeśli chcesz zobaczyć wiele różnych gatunków zwierząt i ptaków.

Na koniec przypominamy wam. Przed wyjazdem w dłuższą podróż warto zastanowić się nad wizytą u denstysty. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy albo ekstrakcję ósemki. Jest to ważne jeśli chcecie cieszyć się urlopem!

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *