Tym, którzy czytali Harry’ego Pottera, tajska wyspa Koh Phi Phi od razu przywodzi na myśl imię swojego najsłynniejszego mieszkańca: Dumbledore’a. Tytułowy czarodziej stanowi ogromną część kultury na tej wyspie, gdzie znajdziesz fantastyczne formacje krasu wapiennego — wynik milionów lat erozji przez morze i deszcze monsunowe — oraz małą wioskę zbudowaną jako hołd dla niego. Koh Phi Phi to najbardziej wysunięta na południowy zachód wyspa Tajlandii, położona na południe od Phuket i na zachód od Krabi. Jeśli chcesz zastrzyku adrenaliny po tropikalnych wakacjach, a nie tylko relaksu, to powinien być twój następny przystanek. Po przyjeździe nie będziesz chciał wyjeżdżać. Oto rzeczy, które musisz wiedzieć przed wizytą na Koh Phi Phi.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Kolejna sprawa przed wyjazdem to leczenie dentystyczne! Gorąco wam polecamy odwiedzić stomatologa przed wyjazdem. Przynajmniej na wizytę kontrolną.

Potrzebujesz przewodnika


Chociaż nie potrzebujesz przewodnika, aby odwiedzić Koh Phi Phi – możesz łatwo dostać się na wyspę prywatną łodzią – zdecydowanie powinieneś zabrać ze sobą przewodnika, jeśli zatrzymujesz się na dłużej niż dzień lub dwa. Dzieje się tak dlatego, że wyspa jest stosunkowo daleko od utartych szlaków i niewielu Tajów zna jej liczne atrakcje. Dlatego znacznie łatwiej będzie Ci odkrywać, jeśli masz pod ręką przewodnik. Będziesz potrzebował przewodnika, jeśli chcesz odwiedzić słynną jaskinię Dumbledore’a, wapienne formacje krasowe i słynną plażę z białym piaskiem. Ponadto będziesz potrzebować przewodnika, jeśli chcesz odwiedzić pobliskie wyspy, które są doskonałe do nurkowania z rurką i akwalungiem.

To cel trekkingowy


Choć wyspa jest piękna, Koh Phi Phi nie jest przeznaczona dla osób o słabym sercu. Jeśli masz mało czasu na zwiedzanie Tajlandii, polecamy przyjechać do Koh Phi Phi na przygodę. Wyspa jest doskonałym celem trekkingu. Możesz odkrywać wapienne formacje krasowe, odwiedzić wodospady i wspiąć się na szczyt najwyższego wzgórza. Ponadto popularną jednodniową wycieczką jest Phang Nga, które jest znanym na całym świecie miejscem do nurkowania. Warto również wiedzieć, że wyspa jest domem dla wielu rzadkich i zagrożonych gatunków, w tym krokodyla syjamskiego. Dlatego powinieneś uważać, gdzie chodzisz, a zwłaszcza w obszarach, w których żyją te gady.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Są chronione plaże do odwiedzenia


Jeśli chcesz odwiedzić piękną i ustronną plażę, powinieneś odwiedzić jedną z wielu chronionych plaż na wyspie. Na większości tych plaż lokalne społeczności założyły obozy i oferują prosty, ale pyszny posiłek za niewielką opłatą. Jak zapewne wiesz, jedzenie świeżych owoców morza i owoców jest uważane za środek wzmacniający zdrowie i uważa się, że przynosi ci szczęście. Dzięki temu będziesz miał okazję doświadczyć lokalnej kultury, delektując się zdrowym jedzeniem. Te plaże są stosunkowo daleko od ścieżki i niewielu Tajów je zna, więc ponownie konieczne jest zabranie przewodnika. Ponadto możesz spodziewać się, że piasek będzie nieco chłodniejszy, więc weź ze sobą kostiumy kąpielowe i ręczniki.

Nie zapomnij o wodospadzie


Chociaż wyspa zawiera wiele interesujących formacji wapiennych, jest najlepsza dla miłośników sportów wodnych. Jeśli szukasz czegoś innego, zdecydowanie powinieneś rozważyć odwiedzenie wodospadu na wyspie. Jest to popularny przystanek na szlaku turystycznym wyspy i jest łatwo dostępny pieszo. Trasa prowadzi do wodospadu, który otoczony jest bujną zielenią drzew.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *