Tajlandia to kraina kontrastów, piękna i fotogeniczna zarazem. Jeśli chcesz podziwiać jedne z najlepszych naturalnych piękności w okolicy, Tajlandia jest doskonałym miejscem docelowym. Zaczniemy od jednego z naszych ulubionych miejsc na ziemi – Koh Yao Yai. Ta mała wyspa w Zatoce Bengalskiej ma więcej niż wiele unikalnych atrakcji! Takiego bogactwa naturalnego, nie znajdziesz nigdzie indziej na świecie. Sprawdźmy więc, jak wypada w porównaniu z innymi miejscami i poczujmy go z doświadczenia.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Co to jest Koh Yao Yai?


Koh Yao Yai to wyspa u wybrzeży zachodniej Tajlandii. Jest to prawie całkowicie niezamieszkana wyspa, na której pozostał tylko jeden hotel i kilka innych atrakcji. Jest to najpopularniejszy cel podróży w kraju, a także najdroższa opcja. Wyspa słynie z postrzępionych skał, lasów tropikalnych i krystalicznie czystych wód. Ze względu na swoje położenie Koh Yao Yai jest popularnym miejscem wypoczynku dla osób w każdym wieku. Najlepszy czas na wizytę na Koh Yao Yai to okres od maja do lipca. W tym sezonie odwiedzający mogą cieszyć się towarzystwem dzikich słoni, słoni wychodzących z lasów, aby się bawić i innych dzikich zwierząt. Wyspa jest również domem dla dzikiego płetwala błękitnego, największego zwierzęcia w Azji, co sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce, aby zobaczyć, czy szukasz wrażeń ze zwiedzania.

Co sprawia, że ​​Tajlandia jest wyjątkowa?


Wyjątkowe piękno Tajlandii wyróżnia ją z tłumu. Tropikalny klimat, tropikalne lasy i niski obszar pustynny sprawiają, że Tajlandia jest idealnym miejscem do odwiedzenia dla każdego, kto szuka relaksujących wakacji. Kraj ma również bogatą historię, która sięga setek lat i wciąż jest pełna ciekawych faktów i ciekawych zdjęć.

Ta wyspa na Oceanie Indyjskim jest wyjątkowa. Jeśli szukasz miejsca, które jest jednocześnie inne i znajome, Koh Yao Yai jest dla Ciebie. Upalna, wilgotna pogoda jest tu niesamowicie przyjemna i daje doskonałą okazję do oddania się tropikalnym ćwiczeniom. Rafy koralowe to jedne z najpiękniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zobaczysz, i znajdują się na samym dnie Oceanu Indyjskiego. Nie znajdziesz wielu takich miejsc w innych częściach świata, więc odwiedzając Koh Yao Yai czeka na Ciebie nie lada gratka.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Jak dostać się na Koh Yao Yai


Z Bangkoku jedź do Chiang Rai lub Nar Nong. Następnie udaj się do Koh Yao Yai. Stąd lot do Phuket lub Koh Samui. Stamtąd wybierz kolejny lot do Koh Phangan. Następnie wybierz kolejny lot na wyspę Koh Phangan. Nie ma innych opcji, więc jeśli szukasz ucieczki z gorącymi perspektywami, Koh Yao Yai jest dla Ciebie.

Gdzie się zatrzymać w Tajlandii?


To najdroższe miejsce na pobyt w Tajlandii, dlatego większość hoteli kosztuje ponad tysiąc dolarów za pokój jednoosobowy. Jeśli szukasz miejsca, które jest jednocześnie wyjątkowe i znajome, Koh Yao Yai jest dla Ciebie. Świątynie, plaże i inne atrakcje tutaj są bardzo podobne do tych, które można znaleźć w innych miejscach w Tajlandii, dzięki czemu łatwo je zidentyfikować i odwiedzić.

Jomsom Park – odwiedź koniecznie!


Sama nazwa mówi, że jest to miejsce na najwyższym poziomie. Zaledwie krótki lot z Bangkoku, park Jomsom jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Tajlandii. Tutejsze plaże są całkiem ładne. Jedzenie jest tutaj bardzo dobre i można skosztować wielu różnych kuchni. Lokalizacja jest doskonała, więc nie będziesz rozczarowany, jeśli zdecydujesz się tu przyjechać.

Pamiętajcie że zdrowe i wyleczone zęby mogą zadecydować o udanym urlopie. Nie chcecie go przecież spędzić u dentysty.

Koh Yao Yai – ucieczka przed rzeczywistością


Koh Yao Yai jest dla Ciebie. Ta wyspa na Oceanie Indyjskim ma wiele do zaoferowania. Jeśli szukasz miejsca, które jest jednocześnie inne i znajome, Koh Yao Yai jest dla Ciebie. Jeśli szukasz miejsca, które jest jednocześnie gorące i wilgotne, nie znajdziesz nic lepszego niż wyspa Koh Phangan. Jeśli jesteś zainteresowany podróżą do innej części świata, sprawdź naszą listę najlepszych miejsc na podróż. Na świecie jest tak wiele egzotycznych i wyjątkowych miejsc do odwiedzenia, że ​​wybór zaledwie kilku może być trudny.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *