Konopie w Tajlandii od ostatniego czasu przeżywają pewnego rodzaju renesans. Ze względu na stopniowe zmiany w przepisach zaczynają być akceptowane prawnie i społecznie.

Konopie indyjskie są w Tajlandii legalne. Jednak przemysł ten jest wciąż w powijakach. Pomimo tego, że jest to dość konserwatywny kraj, Tajlandia po raz pierwszy zaczęła łagodzić przepisy dotyczące konopi indyjskich, kiedy zalegalizowali medyczną marihuanę w 2018 roku. Ważne jest, aby pamiętać, że szczepy konopi zawierające więcej niż 0,2% THC (tetrahydrokannabinolu) są nadal nielegalne.

Konopie w Tajlandii – licencjonowanie hodowcy

Obecnie istnieje tylko około 100 licencjonowanych hodowców w całym kraju. Większość z tych hodowców produkuje marihuanę do użytku medycznego. W 2018 roku rząd uchwalił przepisy legalizujące marihuanę rekreacyjną. Jak tylko prawo wejdzie w życie, rynek może eksplodować.

Tajskie produkty z konopi indyjskich

Większość produktów z konopi sprzedawanych w Tajlandii jest importowana z sąsiednich krajów. Istnieje kilku lokalnych producentów, którzy sprzedają własne markowe produkty. Nie są one jednak powszechnie dostępne.

Jak uprawiać marihuanę w Tajlandii

Uprawa marihuany w pomieszczeniach zamkniętych wymaga licencji. Musisz uzyskać pozwolenie od Ministerstwa Rolnictwa. W wyniku tego uprawa marihuany na zewnątrz wymaga licencji od Departamentu Parków Narodowych. Z tego powodu obie licencje wymagają biznes planu i planów bezpieczeństwa.

Konopie w Tajlandii – Oś czasu legalizacji

Oś czasu legalizacji marihuany w Tajlandii:

– Dekryminalizacja posiadania mniej niż 5 gramów marihuany,produkcji konopi na własny użytek

– analogicznie uprawy konopi na własny użytek (do 6 roślin)

– sprzedaży marihuany na własny użytek

– Dekryminalizacja sprzedaży marihuany do celów komercyjnych

Informacje dla podróżujących

Pamiętajcie, że nasze organizmy nie są tak odporne na lokalne chorby jak osób zamieszkujących kontynent azjatycki. W naszym przypadku niewielkie zakażenie pokarmowe może powodować dur brzuszny.

Koniecznie przeczytajcie też nasz artykuł na temat najważniejszych atrkacji w Bangkoku.

Pozostałe artykuły warte waszej uwagi:

Już wkrótce będziemy mieli własny profil na facebook, instragram i tik tok. Postaramy się tam przygotować dla was możliwe najwięcej nowych informacji.

Przed wyjazdem do azji polecamy też wizytę u dentysty.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *