Tajlandia jest pełna przestępczości i przemocy


Istnieją również pewne zagrożenia charakterystyczne dla Tajlandii, takie jak groźba powodzi. Jeśli jednak przyjrzysz się temu bliżej, zauważysz, że podczas wizyty w Tajlandii można spotkać się z różnymi przestępstwami i przemocą. Obejmuje to handel narkotykami, przemoc domową, handel ludźmi, napaść seksualną, rabunek, a nawet terroryzm. Jeśli jesteś mądry i ostrożny, możesz uniknąć kontaktu z tymi problemami. Jeśli jesteś lekkomyślny, możesz stać się celem. Zalecamy unikanie miejsc, w których dominuje handel narkotykami, unikanie picia w ryzykownych barach i trzymanie się z dala od miejsc, które wydają się nietypowe.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Tajskie jedzenie jest obrzydliwe i obrzydliwe?


Ok, ten jest prawdopodobnie szokiem dla wielu osób. Ale to jest prawda. Są ludzie, którzy uważają, że tajskie jedzenie jest obrzydliwe i obrzydliwe. Powodem tego jest to, że tajskie jedzenie bardzo się zmieniło na przestrzeni lat. To nie to samo, do czego ludzie są przyzwyczajeni w innych krajach. Tajskie jedzenie jest teraz bardziej zachodnie, a nie to, do czego ludzie są przyzwyczajeni w innych częściach Azji. To również nie jest autentyczne tajskie jedzenie. Chociaż tajskie jedzenie różni się od tego, do czego ludzie są przyzwyczajeni, nadal jest to coś, co ludzie lubią i uwielbiają jeść. Kiedy odwiedzisz Tajlandię i sam spróbujesz, przekonasz się, że to nie jest obrzydliwe.

Tajskie jedzenie jest toksyczne

To kolejny mit, który często powtarza się w Internecie. Prawda o tajskim jedzeniu jest taka, że ​​wcale nie jest toksyczne. To bardzo zdrowy wybór dla ludzi. Składa się ze świeżych, zdrowych i pożywnych składników. Tajowie są bardzo dumni ze swojego jedzenia, więc nigdy nie włożyliby do nich czegoś, co mogłoby sprawić, że poczują się chorzy.

To tylko niektóre z wielu mitów i legend miejskich, które otaczają Tajlandię i Tajów. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł rozwiać niektóre z tych mitów i dał ci lepsze wyobrażenie o tym, jaka jest Tajlandia.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Na koniec jeszcze jedna sprawa?! Pamiętajcie aby przed waszymi wymarzonymi wakacjami wyleczyć zęby. Ostatnia rzecz która powinna być planem waszego urlopu to wizyta u dentystyWizyta kontrolna pozwoli wam ustalić dokładnie jakie leczenie jest wymagane. Możliwe że lekarz zasugeruje leczenie próchnicy albo wyrwanie ósemki. Lepiej to zrobić przed wyjazdem niż podczas.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *