Boże Narodzenie to jedno z najczęściej obchodzonych świąt na całym świecie i nietrudno zrozumieć, dlaczego. Uroczystości obracają się wokół świętowania rodziny i przyjaciół, z dekoracjami, muzyką i jedzeniem, które zwykle służą jako przypomnienie domu. To coroczne święto, znane również jako okres świąteczny lub świąteczny, jest również popularne w wielu innych krajach, w tym w Tajlandii. W rzeczywistości Tajlandia ma swoje unikalne spojrzenie na to, jak należy obchodzić Boże Narodzenie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o świątecznych tradycjach w Tajlandii.

Jeśli planujecie wycieczkę do Tajlandii polecamy wam przed wyjazdem dokonać wizyty kontrolnej u stomatologa. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy lub ekstrakcję ósemki. Ostatnia rzecz na którą czekacie podczas wakacji to ból zęba!

Przed podróżą pamiętaj również o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Czym jest kalendarz tajski?


Podobnie jak w wielu częściach Azji Południowo-Wschodniej, kalendarz tajski jest odgałęzieniem kalendarza indyjskiego. Według tajskiego kalendarza księżycowego, tajskie Boże Narodzenie obchodzone jest zwykle w dniu Phra Malai Hanu. Miesiąc Phra Malai Hanu rozpoczyna się wraz z zanikiem półksiężyca w 13. dniu 6. miesiąca tradycyjnego kalendarza tajskiego, czyli w listopadzie. Kalendarz tajski nie jest wyjątkiem. W miesiącu Phra Malai Hanu buddyjscy mnisi z klasztorów w pobliżu Bangkoku dmuchają w konchy, aby ogłosić rozpoczęcie buddyjskiego Wielkiego Postu, 40-dniowego okresu postu i modlitwy. Ponieważ jest to tradycja buddyjska, kalendarz tajski został odpowiednio dostosowany, w wyniku czego buddyjskie święto Songkran przypada na ten sam dzień tygodnia, co Boże Narodzenie.

Buddyjskie tradycje tajskich świąt


Jak każdy inny kraj buddyjski w Azji Południowo-Wschodniej, święta buddyjskie w Tajlandii są mieszanką starożytnych tradycji buddyjskich i nowych świąt importowanych z chrześcijaństwa. W przeciwieństwie do Wielkiego Postu w chrześcijaństwie tajski Nowy Rok nie jest związany z żadnym szczególnym świętem religijnym. Tajscy buddyści wierzą w wieczny cykl życia, śmierci i odrodzenia. Tajski Nowy Rok buddyjski jest podobny do chińskiego Nowego Roku, ponieważ jest to czas odnowy i sadzenia świeżych upraw.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Chrześcijańskie tradycje tajskich świąt Bożego Narodzenia


Podobnie jak w wielu krajach azjatyckich, obchody Bożego Narodzenia w Tajlandii są mieszanką tradycji buddyjskich i tradycji chrześcijańskich. Jednak w przeciwieństwie do wielu innych krajów azjatyckich, tajskie Święta Bożego Narodzenia nie mają silnego wpływu buddyjskiego. Zamiast tego święta buddyjskie są często zsynchronizowane ze starożytnymi tradycjami plemiennymi. Oznacza to, że tajskie chrześcijańskie tradycje świąt Bożego Narodzenia są często bardziej podobne do tradycji krajów zachodnich.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Tradycje charakterystyczne dla Bangkoku


Ze względu na swój kosmopolityczny charakter Bangkok jest jednym z najbardziej zróżnicowanych etnicznie miast na świecie; ma to ogromny wpływ na tradycje tajskich świąt Bożego Narodzenia w mieście. Boże Narodzenie w Bangkoku to często czas rodzinnych spotkań, podczas których Tajowie z różnych części kraju, a także z sąsiednich krajów spotykają się, aby wspólnie świętować. Często odbywa się to poprzez spotkania w domu przyjaciela lub krewnego, gdzie Tajowie z różnych części miasta dzielą się jedzeniem i napojami, wymieniają prezenty i grają w chińskie warcaby i chińskie domino. Boże Narodzenie to także czas, kiedy Bangkok celebruje bogatą kulturę innych krajów, na przykład wymianę ozdób choinkowych i jedzenia z innych krajów. Boże Narodzenie w Bangkoku to często bardziej zabawa z rodziną i przyjaciółmi niż religia czy polityka.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *