Kultura Masażu to jedna z wielu rzeczy jakie przychodzą nam na myśl kiedy myślimy o Tajlandii. Bangkok jest miejscem narodzin starożytnej sztuki masażu, zwanej po tajsku „sathu”. W dawnych czasach sathu było ludowym lekarstwem na różne dolegliwości. Ludzie ze wszystkich warstw społecznych regularnie korzystali z sathu, ponieważ wierzono, że regularne masaże mogą wyleczyć wiele chorób i zmniejszyć stres. Sathu ewoluowało z czasem i obecnie stanowi istotną część tajskiej kultury. Szeroko praktykowana i rozumiana przez ludzi w każdym wieku, płci i pochodzenia społecznego. Nawet dzisiaj, uzyskanie sathu uważa się za dobre dla zdrowia, spokoju psychicznego i dobrego samopoczucia. W tym wpisie na blogu zabieramy Cię na wycieczkę po niektórych z najbardziej znanych miejsc w Bangkoku znanych z doskonałych masaży. Są one idealne, jeśli szukasz tego specjalnego miejsca, w którym możesz się zrelaksować po intensywnym dniu zwiedzania lub zakupów, lub jeśli odwiedzasz Bangkok i chcesz doświadczyć jego bogatej kultury masażu z pierwszej ręki…. Pamiętaj jednak, że nie musisz jechać do Bangkoku, aby móc tego doświadczyć! Klinika fizjoterapii Szymon Budnik, specjalizuje się w różnego rodzaju masażach, ale również działaniach rehabilitacyjnych, których celem jest przywrócenie pełnego zdrowia!

Skorzystaj z przyjemnej dawki relaksu lub uzdrowienia w ramach usług masaż Poznań.

Bangkok: Miejsce narodzin kultury masażu

Bangkok jest miejscem narodzin kultury masażu. Sathu istnieje w Tajlandii od czasów starożytnych. Praktyka ta ewoluowała z czasem i obecnie jest istotną częścią tajskiej kultury. Jak już wspomnieliśmy szeroko praktykowana i rozumiana przez ludzi w każdym wieku, płci i pochodzenia społecznego. Ponadto będąc na miejscu na pewno będziecie mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Pamiętajcie, że w Tajlandii grożą nam takie choroby jak dur brzusznycholerakrztusiec lub tężec. Z tego powodu koniecznie musicie pomyśleć o zaszczepieniu się przed wyjazdem w tamte strony – szczepienia Tajlandia.

Kultura Masażu – Kao San Road: Masaż stóp

Kao San Road jest jedną z najbardziej znanych ulic w Bangkoku. Znajduje się w pobliżu rzeki Chao Praya i ma bogatą historię. To miejsce było kiedyś dzielnicą czerwonych latarni, ale przekształciło się w turystyczny hotspot. Rzeka Chao Praya jest jednym z najbardziej znanych punktów orientacyjnych w Bangkoku. Kao San Road jest również znana z salonów masażu stóp. Z tego powodu można tu kupić masaż stóp po bardzo niskich cenach. Bardzo często turyści korzystają tu z masaży stóp. Salony masażu stóp przy Kao San Road są otwarte do późnych godzin nocnych.

Silom i Thai-Silom: Najlepsze dla masaży całego ciała

Silom to dzielnica w Bangkoku, która jest domem dla kilku wysokiej klasy hoteli, restauracji i centrów biznesowych. To miejsce znane równierz z wielu sklepów z masażem stóp. Silom to najlepsze miejsce w Bangkoku, aby uzyskać masaż całego ciała. Jedne z najlepszych sklepów z masażem stóp w Tajlandii znajdują się właśnie w Silom. Silom jest znany z autentycznego masażu tajskiego. Jest to najlepsze miejsce, aby doświadczyć masażu w stylu tajskim. W wyniku tego możesz wybrać pomiędzy masażem stóp a masażem całego ciała. Salony masażu stóp w Silom pozostają otwarte do późnych godzin nocnych.

Kultura Masażu

Kultura Masażu – Stacje Sathu

Stacje Sathu to obowiązkowa wizyta w Bangkoku. Są to rządowe centra masażu, które oferują tanie i wysokiej jakości masaże. Stacje Sathu są idealne dla osób, które są po raz pierwszy. Notabene oferują one standardowe masaże w bardzo niskich cenach. Co więcej jednymi z najlepszych stacji Sathu w Bangkoku są stacja Sathu Sai i stacja Sathu Sane. Ponadto te stacje Sathu są otwarte do późnych godzin nocnych.

Kultura Masażu – Wniosek

Bangkok jest miejscem narodzin kultury masażu. Sathu istnieje w Tajlandii od czasów starożytnych. Praktyka ta ewoluowała z czasem i obecnie jest istotną częścią tajskiej kultury. Szeroko praktykowana i rozumiana przez ludzi w każdym wieku, płci i pochodzenia społecznego. Co więcej w tym wpisie na blogu zabieramy Cię na wycieczkę po niektórych z najbardziej znanych miejsc w Bangkoku znanych z doskonałych masaży. Są one idealne, jeśli szukasz tego specjalnego miejsca na relaks po intensywnym dniu zwiedzania lub zakupów, lub jeśli odwiedzasz Bangkok i chcesz doświadczyć jego bogatej kultury masażu z pierwszej ręki. Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Ci zrozumieć znaczenie regularnego korzystania z masaży i zainspirował Cię do wypróbowania ich dla siebie. Na co więc czekasz?

Chcesz spróbować tajskiego smaku w Polsce? Zobacz jak zrobić Pad Thai po Polsku!

Jeśli planujecie wycieczkę do Tajlandii polecamy wam przed wyjazdem dokonać wizyty kontrolnej u stomatologa. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy lub ekstrakcję ósemki. Ostatnia rzecz na którą czekacie podczas wakacji to ból zęba!

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *