Krabi to piękne miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu Tajlandii. To mała, wiejska wyspa otoczona słodką wodą. Mieszkają tam też całkiem szaleni ludzie! Można by pomyśleć, że Krabi byłoby dość nudnym miejscem do życia, ale w rzeczywistości jest to jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Tajlandii. I to nie tylko ze względu na język Krabi – został również nazwany „krainą krabi”. Ze względu na swoją wyjątkową kulturę i historię Krabi jest powszechnie uznawane za region egzotyczny.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniach! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Co to jest Krabi?


Krabi to wyspa w Andamanach w Tajlandii. Znany jest również jako Krabi Krabi. Czasami nazywana jest również Krainą Wysp Surin i jest również znana jako Królestwo Krabi. Krabi to piękne miejsce do odwiedzenia. Plaże są przepiękne, a wyspa niesamowicie przyjazna. Plaż jest wiele, ale jako miejsce do odwiedzenia polecamy te w okolicach Bangkoku.

Prowincja Krabi


To jest miejsce, w którym to wszystko się dzieje! Zaledwie kilka minut jazdy od Bangkoku leży piękne i tętniące życiem miasto Krabi. Na skraju Samuiholo (piaszczystego wybrzeża) znajduje się klasyczna i zachwycająca plaża Krabi. Tutejsze plaże są piękne, a fale bardzo duże. Jeśli chcesz cieszyć się zrelaksowanym, szczęśliwym doświadczeniem na plaży, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Krabi.

Podróż do Krabiu


Aby dostać się do Krabi, przejedziesz przez szereg wysp. Najpierw odwiedzisz wyspę Koh Samui. Koh Samui słynie ze wspaniałych plażowiczów i szafirowego, kryształowego piasku. Z Koh Samui udasz się na wyspę Koh Phangan. Drugą wyspą, na którą pojedziesz, jest Koh Phangan Koh Phangan słynie z krystalicznie czystych plaż, krystalicznie błękitnych fal i uroczych świątyń. Z Koh Phangan udasz się do miasta Koh Samui iz powrotem do Koh Samui.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Loty międzynarodowe do Krabi


Jeśli szukasz bardzo egzotycznej, tropikalnej przygody, możesz rozważyć lot na wyspę Koh Samui. Koh Samui jest jednym z najsłynniejszych miejsc w Tajlandii i jest prawie centrum atrakcji turystycznych. Na pewno będziesz chciał tu przyjechać, aby poznać naturę i kulturę tych obszarów. Będziesz w ciszy i spokoju, z widokiem na monsunowy zachód słońca, co daje wyspie bardzo uspokajający nastrój. Możesz także spróbować udać się na Koh Phangan, aby przeżyć jeszcze więcej przygód.

Wskocz do kajaka i zwiedzaj wyspę łodzią


Jeśli szukasz egzotycznego miejsca do przeżycia, Koh Samui jest zdecydowanie miejscem do odwiedzenia. Koh Samui to bardzo mała wyspa, mająca tylko około 40 km linii brzegowej. Jest to bardzo wiejska wyspa, co sprawia, że ​​zwiedzanie łodzi na wyspie jest wyjątkowym i ekscytującym przeżyciem. Nie musisz nosić kamizelki ratunkowej, ponieważ na wyspie nie ma ratowników. Będziesz pływać po wyspie na małej łodzi, a na wodzie zobaczysz jedne z najbardziej niesamowitych miejsc na wyspie.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Trochę kultury tu i tam


Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz zamknąć oczy i zrelaksować się, powinieneś zajrzeć na wyspę Koh Phangan. Koh Phangan jest również nazywane Koh Samui i jest to niesamowite miejsce do odwiedzenia. Jest to bezludna wyspa, bez drzew i innej roślinności, z bardzo małą ilością wody. Powietrze jest suche i gorące, a kultura jest bardzo blisko sawanny. Jeśli szukasz miejsca, w którym przyspieszysz bicie serca i chcesz doświadczyć egzotycznych kultur, Koh Phangan jest miejscem dla Ciebie. Jest również znany jako Koh Tao lub Koh Tao Satham.

Jeśli szukasz miejsca, w którym wyjdziesz z tłumu i poczujesz mistycyzm wiejskiej okolicy, Koh Phangan to świetny wybór. Jest to bezludna wyspa bez drzew i innej roślinności, o której można by mówić. Zapiera dech w piersiach, a zachód słońca widać na polach tuż za oknem.

Na koniec! Pamiętajcie aby przed wyjzadem odwiedzić dentystę i wyleczyć zęby. To ważne jeśli chcecie korzystać z urlopu!

Wniosek


Krabi to oszałamiająca wyspa z uroczą lokalną kulturą, wspaniałymi plażami i wspaniałym jedzeniem. Jest to także dom dla najdziwniejszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkasz. Wyspa jest pełna ciekawych postaci i rzeczy do zrobienia. Krabi jest zdecydowanie jednym z książek, a także jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Azji. Doświadczysz miłej atmosfery, bez ruchu, bez tłumów i pięknych plaż. To tropikalny raj i będziesz miał szczęście, jeśli dotrzesz tam w maju. Jeśli dotrzesz tam w porze deszczowej, nie będzie nikogo, kto by cię przywitał. Jeśli planujesz być w okolicy, poświęć trochę czasu na odwiedzenie bardziej odległych i mniej uczęszczanych obszarów, ponieważ są to najbardziej ekscytujące części wyspy.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *