Tom Yum Goong (ท้มยุงกอง)

Tom yum goong to pikantna zupa pochodząca z Tajlandii. Jest często spożywana jako przystawka przed innymi tajskimi daniami. Tom yum goong przygotowywany jest z bulionu z kurczaka, soku z tamaryndowca, korzenia galangalu, trawy cytrynowej, liści limonki kaffir, chili, szalotki, czosnku, świeżych pomidorów i cukru palmowego. W wyniku tego spotkacie ją na większości lokalnych straganów i targów z jedzeniem.

Jeśli lubicie azjatycką kuchnię i myślicie o wycieczce do azji zastanówcie się nad wcześniejszą wizytą u dentysty! Wyleczenie zębów przed wyjazdem to bardzo dobry pomysł. Ostatnia rzecz, którą chcecie robić podczas wyjazdu to wizyta u stomatologa.

Popularne potrawy – Pad See Ew (ปัดเสื้อผ่า)

Pad see ew to rodzaj mieszanego, smażonego dania z makaronu pochodzącego z Tajlandii. Składa się z makaronu ryżowego, jaj, kiełków fasoli, bazylii, zielonej cebuli i mielonej wieprzowiny. Ponadto w swoich składnikach zawiera większość przypraw, które opsialiśmy w artykule – przyprawy w Tajlandii. W wyniku tego możecie je łatwo przygotować w swoich domowych warunkach w Polsce.

Popularne potrawy – Khao Soi Gai (ข้าวซีริคไช)

Khao soi gai to popularne tajskie danie z makaronem curry składające się z bulionu wołowego, suszonych krewetek, tofu, makaronu jajecznego i warzyw. Buliony natomiast to jeden z elementów charakterystycznych dla kuchni azjatyckiej.

Kaeng Hang Jeb (แ�นเฮ้งจั)

Kaeng hang jeb to rodzaj tajskiego deseru z mąki z ryżu kleistego, mleka kokosowego, liści pandanu i czerwonej fasoli.

Sałatka z mango (มะลับต้นแอปเปิ้ล)

Sałatka z mango to tradycyjne danie w postaci sałatki owocowej pochodzące z Tajlandii. Jej składniki to mango, ogórki, arbuz, longany, jackfruit i mięta.

Panang Curry (พันกับฟอง) 

Panang curry to tajskie danie curry wykonane z mleka kokosowego, sosu rybnego, papryczek chili i kurkumy. Curry jest po części potrawą Indyjską ale przywedrowało też do Tajlandii. Specyficzna lokalna odmiana jest równie smaczna.

Popularne potrawy – Pla Raad Prik (ปลาหรับปริ้ฐ)

Pla raad prik to rodzaj tajskiego smażonego dania z owoców morza, wykonanego z krewetek słodkowodnych, kalmarów, krabów i małży.

Pamiętajcie, że w Tajlandii grożą nam takie choroby jak dur brzuszny, cholera, krztusiec lub tężec. Z tego powodu koniecznie musicie pomyśleć o zaszczepieniu się przed wyjazdem w tamte strony – szczepienia Tajlandia.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *