Przewodnik po Tajlandii, który dla was przygotowaliśmy jest zbiorem podstawowych informacji na temat tego co powinniście wiedzieć przed podróżą do tego cudownego kraju.

Kiedy myślisz o tropikalnych wyspach, przychodzą Ci na myśl bujne, zielone lasy deszczowe i piękne plaże. Ale Tajlandia to coś więcej, niż się wydaje. Ma bogatą kulturę, oszałamiającą architekturę i co najważniejsze – pyszne jedzenie! Jeśli kiedykolwiek rozważałeś odwiedzenie tego egzotycznego miejsca, teraz jest na to idealny czas. Pogoda jest ładna, wyspa jest dziewicza, a hotele mają zniżki na swoje pokoje. A co najlepsze? O tej porze roku liczba turystów jest ograniczona, więc możesz cieszyć się swoim pobytem, nie będąc otoczonym przez tłumy. Niezależnie od tego, czy planujesz podróż, czy po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o tej destynacji; ten blog da ci wszystko, co musisz wiedzieć o Tajlandii jako całości! Od kosztów życia po bezpieczeństwo -…

Podstawy

Tajlandia jest krajem w Azji Południowo-Wschodniej. Jest to kraj o bardzo wyraźnej kulturze i historii. Nazwa Tajlandii pochodzi od starotajskich słów oznaczających „krainę wielu wód”. Tajlandia jest krajem bez dostępu do morza o bardzo bogatej różnorodności biologicznej z ponad 6000 gatunków puchatych, puszystych, wodnych owadów i ćm. W kraju tym występuje również wiele gatunków ryb, w tym największy na świecie gatunek ryby słodkowodnej – wallaby wielki indyjski. Konstytucja Tajlandii wzywa do indywidualnej wolności słowa i prasy, a także wysokiego poziomu bezpieczeństwa osobistego. Badanie przeprowadzone w 2013 roku wykazało, że 36% Tajów czuje, że ich bezpieczeństwo jest zagrożone, co oznacza, że czują się zagrożeni przez władze.

Gdzie się zatrzymać

Stolica Tajlandii, Bangkok, to tętniące życiem miasto targowe z kwitnącym życiem nocnym i mnóstwem miejsc noclegowych. Od tanich hoteli po luksusowe, na pewno znajdziesz coś dla siebie w Bangkoku.

Zanim zaplanujecie swoja podróż zastanówcie się nad wizyta w centrum stomatologicznym. Wizyta kontrolna jest wstępnym elementem. Warto wyleczyć swoje zęby przed dłuższym wyjazdem do azji. Najgorszą rzeczą jaka może was spodkać podczas wyjazdu do nagła i konieczna ekstrakcja ósemki.

Przewodnik po Tajlandii – Rzeczy do zrobienia

Tajlandia jest fascynującym miejscem do odwiedzenia z wielu różnych powodów. Jeśli szukasz innej kultury i historii, północna Tajlandia oferuje jedne z najciekawszych atrakcji kraju, w tym regiony mówiące językiem Daan wokół Bangkoku i pustynia w Centralnej Tajlandii. Jeśli natomiast szukasz bardziej tropikalnych wakacji, wybierz się na słynną wyspę Koh Phangan w południowo-zachodnim regionie Tajlandii.

Jedzenie i posiłki

Kuchnia Tajlandii jest bardzo podobna do kuchni innych krajów azjatyckich, więc jeśli szukasz szybkiego, podstawowego smaku, zrobisz wystarczająco dobrze w tym zestawieniu! Jeśli chcesz wypróbować różne potrawy z tego kraju, masz dwie główne opcje. Po pierwsze, możesz udać się do słynnej restauracji Disneyland w Bangkoku, która jest najczęściej odwiedzaną restauracją na świecie. Z ponad 11 000 miejsc i długą historią, jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc do jedzenia na świecie. Restauracja ewoluowała z czasem, dostosowując swoje dania do współczesnych standardów za pomocą nowoczesnych technik gotowania. Jeśli szukasz bardziej tradycyjnego, starego smaku świata, możesz udać się do uroczej północnej wioski Tajlandii Phuentsabot, aby doświadczyć niektórych z bogatego życia wiejskiego kraju.

Wspominaliśmy już o tym wcześniej. W Tajlandii istnieje możliwość zachorowania na Dur Brzuszny. Jest to choroba, której można zapobiedz w przypadku wykonania szczepienia. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj – szczepienia Tajlandia.

Polecamy wam też zapoznać się z artykułami, które są odpowiednikami Tajskich potraw przygotowanych w Polskich warunkach:

Przewodnik po Tajlandii – Transport

Tajlandia jest pełna niesamowitych miejsc, ale najprawdopodobniej będziesz miał czas na podróżowanie w jej granicach. A to oznacza, że będziesz potrzebował samochodu! Jeśli chcesz zbadać północną Tajlandię lub Koh Phangan, prawdopodobnie będziesz chciał wziąć najlepszy dostępny samochód. A jeśli szukasz doświadczenia kultury i historii, prawdopodobnie będziesz chciał przetestować szereg różnych modeli. Dobrą wiadomością jest to, że pojazd- Goodwin’s Fastback – luksusowy, dwudrzwiowy hatchback zapakowany w luksusowe funkcje i prędkość maksymalną 100 000km/h – jest nadal dostępny jako zamówienie specjalne. Jeśli jednak chcesz odbyć jazdę próbną najlepszym modelem, sprawdź stronę internetową przed zakupem.

Bezpieczeństwo i ochrona

Bezpieczeństwo publiczne w Tajlandii jest doskonałe, zwłaszcza w miesiącach monsunowych, kiedy to zazwyczaj panuje duży ruch. A to oznacza, że na drogach często jest bardzo mały ruch. Więc jest bardzo mało szans na jakiekolwiek poważne incydenty drogowe! Podczas podróży w Tajlandii, pamiętaj o zakupie kasku i ochrony oczu przy zakupie używanego samochodu. I kiedy jesteś przy tym, pamiętaj, aby sprawdzić, czy samochód ma poduszki powietrzne! Tajlandzkie standardy bezpieczeństwa samochodów są bardzo wysokie, a większość samochodów posiada foteliki dziecięce. Jeśli masz nadzieję na safari w jednym z rezerwatów przyrody w tym kraju, to prawdopodobnie masz szczęście!

Przewodnik po Tajlandii – Ostatnie słowa

Tajlandia jest wspaniałym miejscem do mieszania się z ludźmi z całego świata. Od uroczych plaż po buddyjskie domy na palach, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli masz szczęście, możesz nawet spotkać kogoś, kogo pokochasz! Więc jeśli szukasz nowych doświadczeń, Tajlandia jest idealnym miejscem, aby zacząć.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *