Chiang Rai to małe miasteczko w północnej Tajlandii z ładną świątynią, którą zauważy każdy przechodzący obok. Świątynia buddyjska w Chiang Rai jest nie tylko piękna, ale ma również duże znaczenie historyczne. Został zbudowany na początku XX wieku i jest siedzibą wielu lokalnych świątyń buddyjskich w całym regionie. Świątynia buddyjska Chiang Rai znajduje się u podnóża Doi Chiang Dao, jednego z najwyższych szczytów Tajlandii. Sama świątynia bardziej przypomina serię kilku połączonych ze sobą budynków. Jest otoczony bujną zielenią i nie ma wiele więcej do zobaczenia, gdy przejeżdżasz obok w drodze do innego miejsca. Jeśli jednak masz wolny czas, warto to sprawdzić!

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jeśli lubicie azjatycką kuchnię i myślicie o wycieczce do azji zastanówcie się nad wcześniejszą wizytą u dentystyWyleczenie zębów przed wyjazdem to bardzo dobry pomysł. Ostatnia rzecz, którą chcecie robić podczas wyjazdu to wizyta u stomatologa.

Co zobaczyć w świątyni buddyjskiej Chiang Rai


Świątynia buddyjska w Chiang Rai jest piękna, ma również dużą wartość historyczną. Warto sprawdzić, czy wybieracie się do tej części Tajlandii. Jeśli zatrzymujesz się w mieście na kilka dni, jest to miła wizyta, aby doświadczyć piękna świątyni i jej otoczenia. W buddyjskim kompleksie świątynnym znajduje się kilka budynków, które warto odwiedzić. Jednym z tych budynków jest główna świątynia świątyni, Bua Thong. Bua Thong to mała świątynia, w której odwiedzający mogą składać ofiary bogom, a także składać kwiaty na świątyni, aby okazać szacunek. W kompleksie świątyń buddyjskich znajduje się również kilka budynków o znaczeniu historycznym. Jednym z budynków o znaczeniu historycznym jest Mueang Ngoi, który jest pierwszą budowlą zbudowaną w Chiang Rai. Został zbudowany na początku XX wieku i jest obecnie głównym centrum dla odwiedzających świątynię. Innym budynkiem o historycznym znaczeniu jest Setthathirat, nazwany na cześć córki króla Ramy 5.

Historia świątyni w Chiang Rai


Buddyjska świątynia w Chiang Rai została zbudowana na początku XX wieku jako siedziba wszystkich buddyjskich świątyń w regionie. Został zbudowany na cześć najsłynniejszego mieszkańca miasta, Luang Pu, który był słynnym mnichem z okolicy. Jest on znany z tego, że jest bardzo mądrym mnichem, aw regionie jest wiele poświęconych mu świątyń.

Architektura buddyjskiej świątyni Chiang Rai


Architektura buddyjskiej świątyni w Chiang Rai to mieszanka wpływów tajskich i chińskich. To naprawdę piękna mieszanka dwóch stylów. Wpływy chińskie widoczne są w budynkach i elementach dekoracyjnych, podczas gdy wpływy tajskie widoczne są w budynkach i użyciu lokalnych materiałów. Architektura to cudowne połączenie dwóch różnych stylów. Co ciekawe, chińskie świątynie inspirowane były świątyniami indyjskimi, a buddyjska świątynia w Chiang Rai zbudowana jest na wzór chińskich świątyń.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Wskazówki dotyczące zwiedzania świątyni buddyjskiej Chiang Rai

Chociaż buddyjska świątynia w Chiang Rai jest fajna do odwiedzenia, nie jest to najbardziej praktyczne miejsce do odwiedzenia w regionie. Może być trochę trudno się tam dostać. Mimo to jest to miła wizyta, aby doświadczyć piękna świątyni i jej otoczenia. Możesz także zabrać ze sobą książkę do czytania, gdy będziesz w świątyni. Niewiele jest rzeczy bardziej relaksujących niż czytanie podczas zwiedzania pięknej świątyni. Jest też coś bardzo uspokajającego w atmosferze buddyjskiej świątyni. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą koca, na którym można usiąść, jeśli masz czas również na zwiedzanie okolicy poza świątynią.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *