Podróż do Azji może być przygodą waszego życia. Jest to kontynent różnorodny i tak odmienny od pozostałych pod każdym względem. Azja to największy kontynent świata. Zamieszkują ją ludzie o odmiennych religiach, tradycji i językach. Różnorodność azji wynika z jej rozmiaru i struktury geograficznej. W tym wpisie postaramy się wam przybliżyć pare elementów, które uznajemy za interesujące i warte uwagi.

Podróż od Azji – Kuchnia tajsko-laotańska

Kuchnia tajska słynie na całym świecie ze swoich złożonych smaków i wyjątkowych technik przyrządzania. Pikantne, kwaśne, słone, słodkie, gorące i aromatyczne – niezależnie od tego, jakie danie zamówisz w dowolnej restauracji w Tajlandii, prawdopodobnie olśnisz się kombinacjami smakowymi. Wspominaliśmy już o tym wcześniej, ale warto o tym powiedzieć jeszcze raz. Przed wyjazdem do tajlandii polecamy zaszczepić się na występujące w tym regionie choroby, na które nie posiadacie odporności. Zwłaszcze na dur brzuszny, który jest chorbą związaną z pożywnieniem i wodą – Szczepienia Tajlandia.

Tom Kha Gai (ต้มข่า)

Ta zupa jest najważniejszym punktem każdego posiłku w wielu częściach Laosu i Tajlandii. Tom Kha Gae dosłownie tłumaczy się na „gorącą zupę z kurczaka” i jest bogaty zarówno w białko, jak i witaminy, a jednocześnie ma niską zawartość tłuszczu.

Rejs po rzece Chao Praya

Wycieczka w dół Chao Praya River Cruise to naprawdę doświadczenie, którego nie powinieneś przegapić, jeśli odwiedzisz Bangkok. Odbywa się raz dziennie, goście mają szansę cieszyć się rejsem po rzece wzdłuż pięknych i malowniczych dróg wodnych miasta.

Rejs po Chao Praya oferuje coś dla każdego. Są tu ciche kąciki i miejsca do czytania, gdzie można się zrelaksować i odpocząć po zwiedzaniu tętniących życiem ulic Bangkoku. Na pokładzie można zjeść pyszne dania z lokalnych składników, w tym sezonowych owoców, warzyw i ziół.

Wycieczka Chao Pray działa prawie co pół godziny 24/7 i trwa około 1,5 godziny; pasażerowie nie mogą zabrać własnego jedzenia ani napojów na łódź, ale mogą zabrać jedną sztukę bagażu.

Podróż od Azji -Wat Arun

Nazwa oznacza Świątynię Świtu w języku angielskim i pochodzi pierwotnie z Królestwa Ayuthaya, która została zbudowana w latach 1783-1798. Stała się ona świątynią buddyjską, a także hinduistyczną świątynią Watów (zabytków) poświęconych hinduistycznym bogu Wisznu. Do 1833 roku świątynia popadła w ruinę, zanim odrestaurowano ją w 1902 roku. Po II wojnie światowej popadła jednak w dalszą ruinę i pozostawała nią aż do 1982 roku pod opieką Departamentu Archeologii. W 1984 roku wpisali ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Historycznym Centrum Syjamu (Bangkok).

Wat Po

Wat Po jest znany z ogromnego, leżącego wizerunku Buddy, który mierzy 37 stóp wysokości. Budowla pochodzi z 1150 roku i jest jedną z najstarszych świątyń w Bangkoku. Według pana Vichit Dhanakul, który zarządza świątynią, ostatnia większa renowacja miała miejsce w 1995 roku.

Pamiętajcie że niezdrowe zęby i konieczność wizyty u dentysty za granicą mogą wam zrujnować całe wakacje. Warto poświęcić nawet 3 godziny aby zorganizować sobie wizytę kontrolną u stomatologa w celu zapewnienia sobie pewności przed wyjazdem.

Chatuchak Weekend Market

Chatuchak Weekend Market znajduje się w dzielnicy Bangrak w Bangkoku. Ze względu na swoją lokalizację, nazywają go również rynkiem Jui Teng. Chatuchak weekend market jest odpowiednikiem Victoria Park Market w Hongkongu lub Grand Army Plaza w Nowym Jorku. Podobnie jak te miejsca, Chatuchak market składa się z setek straganów prowadzonych przez sprzedawców sprzedających różnego rodzaju produkty, od świeżej żywności po akcesoria odzieżowe. Większość sklepów otwierają od późnego rana do wczesnego wieczora. Przejście wokół całego rynku zajmuje około 2 – 2,5 godziny, a po drodze jest mnóstwo rzeczy do zobaczenia. Ponieważ jest tak wiele osób i tak duży ruch, zgubienie się jest nieuniknione. Ale jeśli chcesz odkryć ukryte klejnoty, istnieje kilka dobrych aplikacji mapowych dostępnych w sklepach z aplikacjami Android i IOS.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *