Nocny targ w Bangkoku to jedna z najpopularniejszych atrakcji miasta. Zwykle jest dość tłoczno, ale to nie znaczy, że nie możesz znaleźć ciszy i spokoju w godzinach szczytu. Jeśli chcesz uniknąć największych tłumów, wyjdź po godzinie 21:00. Gdy otworzy się o 22:00, będziesz miał trudności ze znalezieniem wolnego stoiska! Nocny targ w Bangkoku znajduje się w pobliżu Placu Syjamskiego w handlowej stolicy Tajlandii Środkowej. Jest to ogromna atrakcja turystyczna ze sprzedawcami sprzedającymi wszystko, od przekąsek, napojów, odzieży, pamiątek i wielu innych. Biorąc to pod uwagę, większość odwiedzających nie wie o wszystkich ukrytych klejnotach, które są schowane z dala od głównej drogi lub innych turystów, którzy po prostu nie są zainteresowani zakupami pamiątek lub żywności.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Czym jest Nocny Targ w Bangkoku?


Nocny targ w Bangkoku jest znany pod wieloma innymi nazwami, w tym „Światową Stolicą Żywności”, „Największym Nocnym Targiem na Świecie” i „Najpiękniejszym Targiem Żywności na Świecie”. W ciągu dnia rynek czynny jest od 7:00 do 17:00. Jednak znajdziesz też stragany otwarte po tym czasie i zawsze warto sprawdzić godzinę przed wyjazdem. Istnieje wiele różnych rodzajów sprzedawców i towarów na nocnym targu w Bangkoku. Idąc ulicą, zobaczysz wszelkiego rodzaju jedzenie, napoje, pamiątki, ubrania i wiele więcej. Wiele towarów pochodzi z sąsiednich krajów azjatyckich, ale znajdziesz również żywność z innych części świata, w tym niektóre produkty zachodnie.

Co zjeść na nocnym targu w Bangkoku?


Jest z czego wybierać, jeśli chodzi o to, co zjeść na nocnym targu w Bangkoku. Znajdziesz tradycyjne tajskie, a nawet wegańskie opcje. Istnieje również wiele wygodnych opcji jedzenia, w tym jedzenie uliczne, przekąski, a nawet zachodnie fast foody. Najlepsze jest to, że masz możliwość dużo zjeść i wyjść najedzony, nie wydając dużo pieniędzy. Większość sprzedawców na nocnym targu sprzedaje tajskie jedzenie. Znajdziesz makaron, curry, smażone warzywa i wiele innych dań, które znajdziesz w typowej tajskiej restauracji. To wyjątkowa mieszanka smaków tajskich i międzynarodowych. Znajdziesz opcje takie jak tacos, baos i burritos z tajskimi składnikami, takimi jak papaja, pomidory i ryby. Zachodnie jedzenie jest również świetną opcją na nocnym targu z opcjami takimi jak pizze, hamburgery i frytki.

Jeśli lubicie azjatycką kuchnię i myślicie o wycieczce do azji zastanówcie się nad wcześniejszą wizytą u dentystyWyleczenie zębów przed wyjazdem to bardzo dobry pomysł. Ostatnia rzecz, którą chcecie robić podczas wyjazdu to wizyta u stomatologa.

Co kupić na nocnym targu w Bangkoku


Jeśli lubisz robić zakupy, na pewno spodoba ci się nocny targ w Bangkoku. Jest tu tyle rzeczy do kupienia. Znajdziesz ubrania i pamiątki z całej Azji, świata, a nawet innych części Tajlandii. Znajdziesz także wiele przedmiotów kolekcjonerskich, takich jak znaczki, monety i inne przedmioty. Jeśli lubisz słodycze, powinieneś sprawdzić desery i ciasta. Do wyboru jest ogromny wybór słodyczy, które są tanie i smaczne. Możesz nawet znaleźć zachodnie smakołyki, jeśli masz ochotę. Inne przedmioty, które warto kupić na nocnym targu w Bangkoku, to przyprawy i zioła, pojemniki na żywność i naczynia, przedmioty dekoracyjne, pamiątki dla bliskich i wiele innych.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Gdzie się zatrzymać na romantyczną wycieczkę na nocny targ w Bangkoku?


Jeśli chcesz spędzić więcej czasu na zwiedzaniu nocnego targu lub innych części Bangkoku, powinieneś rozważyć pobyt w hotelu w pobliżu Placu Syjamskiego. W okolicy jest wiele hoteli, ale łatwiej będzie Ci zarezerwować pokój, jeśli wybierzesz taki, który znajduje się w pobliżu stacji Siam Square lub Silom Skytrain. Będziesz mieć dostęp do hotelowych restauracji, sklepów i innych udogodnień. Jeśli chcesz pozostać w bardziej tradycyjnym otoczeniu, hotel w historycznej dzielnicy, taki jak Windsor Hotel lub Traders Hotel, powinien dobrze działać. Oba te hotele istnieją od ponad wieku i zapewniają bardziej autentyczne wrażenia.

Wniosek


Nocny targ w Bangkoku to świetny sposób na poznanie tajskiej kultury, a także skosztowanie autentycznego jedzenia. Istnieje wiele różnych rodzajów sprzedawców sprzedających tajskie jedzenie, potrawy międzynarodowe, a nawet zachodnie, takie jak pizza i hamburgery. Możesz także znaleźć wiele innych przedmiotów, takich jak ubrania, przyprawy i przybory. Na Nocnym Targu można jeść i robić zakupy w ciągu dnia, ale jeszcze lepiej odwiedzić go w nocy, kiedy jest mniej zatłoczonych i masz więcej prywatności. Możesz także cieszyć się jedzeniem i zakupami na Nocnym Targu z najbliższymi.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *