Pływające targowiska w Tajlandii znane są z obfitości lokalnych towarów i usług. Są one dostępne ze wszystkich części kraju, co czyni je doskonałym miejscem do zakupu wysokiej jakości, niedrogich produktów. Jednakże Damnoen Saduak to jedna z najbardziej znanych pływających wiosek w Tajlandii. Jest to również jedna z najczęściej odwiedzanych naturalnych świątyń w kraju. Większość ludzi przyjeżdża tutaj, aby obserwować coroczny festiwal słoni i kupować rękodzieła wykonane przez lokalnych artystów. W tym artykule omówimy, co musisz wiedzieć o pływających rynkach w Damnoen Saduak, aby nie przegapić żadnej okazji do zakupu wysokiej jakości towarów w przystępnej cenie.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Czym jest pływający targ w Damnoen Saduak?


Słowo „pływający targ” odnosi się do targu na świeżym powietrzu, który jest zakotwiczony na rzece lub kanale. Sprzedawcy sprzedają swoje produkty z łodzi i otwierają sklepy w weekendy lub w sezonie monsunowym. Dodatkowo wiele z tych rynków skupia się wokół świątyń i jest świetnym sposobem na poznanie tajskiej kultury i poznanie mieszkańców. Damnoen Saduak to popularny pływający targ położony w centralnej części Tajlandii. Ponadto słynie z corocznego festiwalu słoni, który jest główną atrakcją turystyczną. Na rynku znajduje się również wiele straganów z jedzeniem, więc można tu również spodziewać się różnorodnych potraw. Targ jest doskonałym miejscem do poznania tajskiego życia i kultury.

Jeśli poważnie myślicie o dłuższym wyjeździe do azji polecamy wam wyleczyć zęby. Jest to ważne z punktu widzenia higieny. Ostatnia rzecz, którą powinniście się martwić podczas swoich wakacji to spędzanie czasu u dentysty.

Rodzaje pływających targowisk w Damnoen Saduak


W Tajlandii istnieje kilka rodzajów pływających rynków, które są oparte na lokalizacji, kulturze i dostawcach. Oto niektóre z najczęstszych typów:

  • Pływający targ na Ko Phangan – Ko Phangan to kolejny popularny pływający targ w południowej Tajlandii. Znajduje się na zachodnim wybrzeżu wyspy i słynie z kolorowych potraw i lokalnych produktów. Do rynku można dostać się promem z kilku wysp w okolicy.
  • Pływający targ w Phuket – Wyspa Phuket jest kolejnym popularnym miejscem pływających targów. Wyspa znajduje się na zachodnim wybrzeżu Tajlandii i posiada dwa główne pływające rynki. Pierwszy znajduje się w Karonie. Jest dostępny promem z miasta Phuket. Ponadto, drugi znajduje się w Rawai i jest dostępny drogą.
  • Pływający targ w Trang – Miasto Trang jest popularnym miejscem wypoczynku w południowej Tajlandii. Główny pływający targ w mieście znajduje się nad kanałem i można do niego dotrzeć łodzią z kilku części miasta. Odwiedzający targ mogą spodziewać się różnorodnych produktów lokalnych i straganów z jedzeniem.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jak odwiedzić pływający targ w Damnoen Saduak?


Do Damnoen Saduak można dostać się promem z kilku miast na kontynencie. Jeśli zatrzymujesz się w Bangkoku, możesz odwiedzić targ promem z Tha Chang. Podróż trwa około trzech godzin i kosztuje około 300 Bahtów. Rynek można również odwiedzić drogą z Bangkoku. Podróż trwa około ośmiu godzin i kosztuje około 3000 Bahtów. Jednakże możesz odwiedzić targ podczas jednodniowej wycieczki z Bangkoku lub odwiedzić targ w innej części kraju.

Rzeczy do kupienia na pływającym targu w Damnoen Saduak

Na pływającym targu można kupić wiele rzeczy, w tym ubrania, rękodzieło, żywność, artykuły gospodarstwa domowego i pamiątki. Te przedmioty są zwykle niedrogie i są świetnymi pamiątkami dla przyjaciół i rodziny w domu.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Gdzie się zatrzymać podczas wizyty na pływającym targu Damnoen Saduak?


W pobliżu pływającego targu Damnoen Saduak znajduje się kilka hoteli. Możesz wybierać spośród wielu hoteli, które są centralnie położone. Jednym z najpopularniejszych hoteli jest tutaj Sunflower Hotel. Jest to mały hotel położony w pobliżu rynku i jest doskonałym wyborem dla odwiedzających.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *