Tajlandia jest domem dla jednych z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie. Krystalicznie czysta woda, tropikalne rafy pełne kolorowych ryb i ukryte zatoczki z piasku, które są idealne dla początkujących miłośników nurkowania z rurką, nie brakuje w tym kraju wodnych przygód. Te cuda morskie nie są równomiernie rozmieszczone w całej Tajlandii, więc być może będziesz musiał trochę zbadać, aby je znaleźć. Jednak kiedy już to zrobisz, są warte wysiłku. Oto pięć popularnych miejsc do nurkowania w Tajlandii.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Jeśli poważnie myślicie o dłuższym wyjeździe do azji polecamy wam wyleczyć zęby. Jest to ważne z punktu widzenia higieny. Ostatnia rzecz, którą powinniście się martwić podczas swoich wakacji to spędzanie czasu u dentysty.

Koh Tawai


Znana jako tropikalne Malediwy Azji Południowo-Wschodniej, wyspa Koh Tawai jest idealnym miejscem, aby doświadczyć spokojnego uroku tropikalnego nurkowania z rurką. Ta idylliczna wyspa, położona na południowym wybrzeżu kraju, otoczona jest idyllicznymi rafami. Obfitość życia morskiego sprawia, że ​​jest to doskonałe miejsce dla początkujących miłośników nurkowania z rurką, a nurkowanie jest również możliwe w pobliżu. Aby dotrzeć do Koh Tawai, odwiedzający mają trzy możliwości: skorzystanie z promu z lądu, lot na pobliskie lotniska lub podróż łodzią motorową z lądu. Promy są częste, ale możesz również wyczarterować własną łódź z niektórych portów na stałym lądzie. W tym czasie musisz zaplanować swoją podróż: wyspa jest otwarta tylko od maja do września.

Koh Maen


Jedno z najlepszych miejsc w kraju do nurkowania z rurką, Koh Maen znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej i jest częścią Wybrzeża Andamańskiego. Chociaż wyspa jest niewielka, to nadrabia swój brak wielkości, ponieważ jest całkowicie wypełniona niesamowitym życiem morskim. To sprawia, że ​​jest to świetne miejsce dla początkujących nurków, podczas gdy doświadczeni nurkowie również powinni znaleźć wiele atrakcji. Najlepszą porą na wizytę na Koh Maen jest okres od października do marca, kiedy pogoda jest ciepła, a woda najczystsza. Przez pozostałą część roku woda staje się mętna i nie będziesz w stanie widzieć zbyt daleko. Odwiedzając Koh Maen, możesz zostać na wyspie lub popłynąć promem z lądu.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

The Similans


Położone na Morzu Andamańskim Similany to grupa małych wysepek, które są idealnym miejscem do nurkowania z rurką. Nie jest to najbardziej imponująca rafa, ale jest idealna dla początkujących i jest bardzo blisko sąsiednich wysp, które mają lepsze opcje. Similany są domem dla wielu gatunków życia morskiego, a woda jest na ogół krystalicznie czysta. Aby dotrzeć do The Similans, możesz wziąć łódź z lądu lub wyczarterować łódź z pobliskiej wyspy. Istnieją również codzienne loty między Bangkokiem a najbliższym lotniskiem. Jeśli nie możesz odwiedzić wysp poza sezonem, od października do kwietnia, nadal możesz nurkować na pobliskich rafach.

Park morski Ao Phra That Natai


Ao Natai to jedno z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Tajlandii. Położony na zachodnim wybrzeżu kraju, ten park morski jest idealny dla tych, którzy chcą doświadczyć wspaniałego nurkowania z rurką bez konieczności dalekich podróży. Ao Natai jest domem dla szerokiej gamy kolorowych ryb i koralowców, co czyni go doskonałym zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków. Możesz także pływać kajakiem po wyspie lub wybrać się na wycieczkę łodzią motorową na pobliskie wyspy. Poza sezonem, od listopada do lutego, możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą bez konieczności walki z dużymi tłumami. Ao Natai jest otwarte tylko dla turystów, ale można odwiedzić pobliską wyspę Ko Rok lub Ko Rok. Obie te wyspy są otwarte dla zwiedzających i są popularne zarówno do nurkowania z rurką, jak i nurkowania.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Ko Kut


Mała wyspa na zachodnim wybrzeżu Tajlandii, Ko Kut, jest popularnym miejscem do nurkowania. Znajduje się w doskonałym parku morskim, woda tutaj jest zwykle czysta i charakteryzuje się szeroką gamą życia morskiego. Najlepszym sposobem na poznanie Ko Kut jest wycieczka łodzią motorową z pobliskiej wyspy Ko Wai. Ta podróż trwa około 15 minut, a łodzie kursują co godzinę od 8:30 do 16:30. Jeśli chcesz sam nurkować po wyspie, musisz popłynąć łodzią typu longtail z pobliskiego Ko Wai. Możesz także zostać na wyspie i wynająć pokój u miejscowego rybaka. Ko Kut to także dobre miejsce do nauki nurkowania. Znajdziesz wielu operatorów oferujących wycieczki nurkowe do pobliskich wraków, które często roją się od kolorowych ryb.

Wniosek


Tajlandia to raj dla miłośników snorkelingu. Dzięki szerokiej gamie parków morskich i czystych, tropikalnych wodach nie brakuje doskonałych miejsc do nurkowania. Najlepszym sposobem na poznanie tych wód jest wypożyczenie fajki i płetw i wyruszenie na zwiedzanie. Pamiętaj, że wiele z najlepszych miejsc do snorkelingu w Tajlandii jest również doskonałych do nurkowania i snorkelingu, więc upewnij się, że masz odpowiedni sprzęt do wybranej wody. Kiedy skończysz odkrywać podwodne cuda Tajlandii, możesz wrócić na jedne z najlepszych snorkelingów na świecie.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *