Pattaya to popularne miejsce na plaży w Tajlandii. Jest znane jako „miasto, które nigdy nie śpi” ze względu na kwitnącą scenę życia nocnego. Uważa się, że nazwa miasta pochodzi od starożytnego sanskryckiego słowa „patha”, co oznacza „handlować” lub „wymieniać”. Dzieje się tak dlatego, że w czasach starożytnych miasto było ważnym szlakiem handlowym między Indiami a Chinami. Jeśli nigdy wcześniej nie byłeś w Pattaya, przekonasz się, że ma coś dla każdego. Od deptaku nad oceanem, wzdłuż którego znajdują się kawiarnie, sklepy i restauracje, po bardziej ustronną drogę z wieloma niedrogimi opcjami zakwaterowania. Ten przewodnik pokaże Ci wszystko, co musisz wiedzieć o Pattaya, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój pobyt tutaj. Od tego, gdzie się zatrzymać i jaki rodzaj zakwaterowania jest dla Ciebie odpowiedni, do tego, gdzie są najlepsze miejsca do jedzenia i picia, znajdziesz tu wiele informacji, które pomogą spojrzeć na Twoją wizytę z innej perspektywy.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jeśli planujecie wycieczkę do Tajlandii polecamy wam przed wyjazdem dokonać wizyty kontrolnej u stomatologa. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy lub ekstrakcję ósemki. Ostatnia rzecz na którą czekacie podczas wakacji to ból zęba!

Gdzie jest Pattaya?


Pattaya znajduje się na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, około 180 km na południe od Bangkoku. Jest to jedyne miasto nad zatoką, otoczone bujnymi lasami tropikalnymi. W Pattaya znajdują się trzy główne plaże, a mianowicie Patong Beach, Bang Lamung Beach i Thappraya Beach. Północno-wschodnia część Pattaya to Bangla Seafront Road, gdzie znajdziesz niedrogie zakwaterowanie, restauracje z owocami morza i wiele sklepów sprzedających lokalne rękodzieło. Ta część miasta jest cichsza w porównaniu z innymi plażami. Inną słynną plażą Pattaya jest plaża Jomtien, do której można się również dostać publicznymi promami.

Dojazd do Pattaya


Najłatwiej dostać się do Pattaya własnym samochodem. Wystarczy numer rejestracyjny samochodu i dowód ubezpieczenia. Możesz podjechać samochodem do Pattaya i zaparkować go na parkingach poza miastem. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy podczas wizyty w Pattaya, możesz również skorzystać z publicznych promów, autobusów lub taksówek z Bangkoku. Publiczne promy kosztują od 400 do 500 bahtów na osobę, w zależności od liczby pasażerów. Publiczne autobusy i taksówki pobierają około 150 bahtów za osobę. Możesz także polecieć do Bangkoku, a następnie podróżować autobusem lub pociągiem do Pattaya. Możesz zarezerwować bilety online, a wiele firm autobusowych i kolejowych oferuje tanie bilety z Bangkoku do Pattaya.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Najlepszy czas na wizytę w Pattaya?


Pattaya jest całorocznym ośrodkiem turystycznym i oferuje odwiedzającym szeroką gamę zajęć i doświadczeń. Od najlepszych godzin na plaży i na basenie, po najlepszy czas na wizytę na nocnym targu i czas zakupów, jest wiele powodów, aby odwiedzić Pattaya o różnych porach roku. W sezonie monsunowym (od lipca do sierpnia) miasto nie jest łatwo dostępne. Drogi stają się śliskie i istnieje duże prawdopodobieństwo zalania. Warto odwiedzić poza sezonem, od grudnia do lutego, kiedy miasto jest mniej zatłoczone. Poza sezonem miasto jest spokojniejsze i można cieszyć się bardziej zrelaksowanymi wakacjami. Najlepszy czas na wizytę Pattaya dla odwiedzających to okres od listopada do lutego, kiedy pogoda jest ciepła i słoneczna. Pomoże Ci to uniknąć ulewnych deszczy i pozwoli cieszyć się najlepszymi plażami i basenami w mieście.

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Co zobaczyć w Pattaya?


Jeśli przyjechałeś do Pattaya, aby cieszyć się życiem nocnym, trafiłeś we właściwe miejsce. To miasto barów i klubów, od małych bocznych uliczek po najlepsze bary i kluby nocne na plaży. W Pattaya można znaleźć wszystkie rodzaje barów i klubów, od bardziej formalnych barów po te, które są bardziej wyluzowane i otwarte dla wszystkich grup wiekowych. Możesz również znaleźć plaże, na których możesz cieszyć się rozrywką do późnych godzin nocnych. Najpopularniejszą późnonocną rozrywką w Pattaya jest Nocny Targ. To ogromny targ na świeżym powietrzu, pełen straganów z jedzeniem, restauracji i rozrywki. Nocny targ można znaleźć w wielu częściach Pattaya, w tym Walking Street i Bangla Seafront Road. Kolejnym wspaniałym miejscem do odwiedzenia w Pattaya jest Park Buddy. Jest to duży park z mnóstwem posągów Buddy i jest doskonałym miejscem na relaks dla odwiedzających. Możesz także odwiedzić Ogrody Botaniczne lub Park Motyli.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *