Tajlandia to kraj bogaty w naturalne piękno, w połączeniu z rozwiniętym przemysłem turystycznym. Ta kombinacja sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na wakacje, ponieważ jest tak wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Najpopularniejszym miejscem wypoczynku w Tajlandii jest Park Narodowy Khao Sau Roi Yot. Ta siedziba śladów Buddy jest domem dla około 130 gatunków paproci, palm i bambusów. Istnieje również kilka wodospadów, jezior słodkowodnych i wiele miejsc piknikowych, w których można się ochłodzić przed wizytą w bardziej odległych częściach parku. Oto, co musisz wiedzieć o słynnym Parku Narodowym Khao Saue Roi Yot.


Nie przegap tego! Idealny punkt wypadowy na każdą wycieczkę do dżungli lub gdziekolwiek indziej w Tajlandii. W rzeczywistości, jeśli nie masz czasu na odkrywanie wszystkich najlepszych miejsc w Tajlandii podczas pobytu tutaj, lepiej udać się do lasu i zamiast tego odkrywać siebie. Tajski las jest magiczny i oferuje orzeźwiającą odmianę od innych części kraju, gdzie tylko turyści spędzają czas siedząc na leżakach i jedząc knedle z zupą.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Czym jest Park Narodowy Khao Saue Roi Yot?


Popularna miejscowość turystyczna w Tajlandii, Khao Saue Roi Yot to park narodowy położony w północnej części kraju. Jest to znakomity przykład obszaru chronionego stworzonego w ramach programu architektonicznego Bangkoku z 1960 roku. Park słynie z różnorodnej roślinności, słynie z drzew i paproci, a także słynie z doskonałej pogody, dzięki czemu jest idealnym miejscem na relaks, odpoczynek i podziwianie zwierząt i piękna przyrody.

Jak dostać się do Parku Narodowego Khao Saue Roi Yot?


Najłatwiejszym sposobem dotarcia do Parku Narodowego Khao Saue Roi Yot jest lot do Bangkoku zarówno z Europy Wschodniej, jak i Zachodniej. Stamtąd kieruj się znakami do Amphor zakończonym przez biuro informacyjne i jesteś na miejscu. To samo można zrobić w przypadku innych pobliskich miejsc, takich jak Phuket, Koh Samui, Koh Phangan i Koh Phangan Beach.

Przed podróżą pamiętaj o szczepieniu! Wykonasz je w klinice medycyny podróży.

Jak najlepiej dostać się do Parku Narodowego Khao Saue Roi Yot?


Aby dostać się do Parku Narodowego Khao Saue Roi Yot, będziesz musiał płynąć łodzią lub samolotem. Rejs łodzią wzdłuż słynnego wybrzeża Tajlandii jest najpopularniejszym sposobem na dotarcie do parku, ale są też inne opcje. Możesz zarezerwować łódź czarterową lub wynająć łódź w lokalnej wypożyczalni łodzi. Wycieczki łodzią są zazwyczaj przyjazne tylko dla turystów, ponieważ są przyzwyczajone do turystów i dlatego nie wymagają opłaty za przejazd.

Kiedy można odwiedzić Park Narodowy Khao Saue Roi Yot?


Najlepszą porą na wizytę w Parku Narodowym Khao Saue Roi Yot są miesiące wiosenne i letnie. To wtedy oczyszczana jest dżungla, a park jest prawie w pełni zautomatyzowany. Park staje się jeszcze bardziej oszałamiający, gdy tylko wejdziesz w izolację lasu. Gdy po raz pierwszy odwiedzisz park, ogarnie Cię podziw, gdy będziesz świadkiem naturalnego piękna tego miejsca. Przy drugiej wizycie w parku ożywi Cię tropikalny klimat i będziesz chciał jak najszybciej wrócić.

Wskazówki dotyczące zwiedzania Parku Narodowego Khao Saue Roi Yot

1. Zawsze używaj kremu przeciwsłonecznego i kapelusza podczas wizyty w parku, ponieważ promienie słoneczne mogą uszkodzić oczy i skórę.

2. Podczas wizyty w parku trzymaj się z dala od światła słonecznego, ponieważ sprawi to, że Twoja skóra będzie wyglądać na łuszczącą się i zaczerwienioną, podczas gdy drzewa na zewnątrz parku są ciemniejsze niż te w środku.

3. Kiedy odwiedzasz park, weź trochę wody.

4. Gdy skończysz jeść i pić, zwiedzaj pobliskie świątynie, a następnie ciesz się zachodem słońca, zanim wrócisz do biura parku, gdzie zostaniesz przydzielony do kolejki na pokład lub przed wejściem na pokład.

Na koniec przypominamy wam. Przed wyjazdem w dłuższą podróż warto zastanowić się nad wizytą u denstysty. Możliwe że zaleci wam wyleczenie próchnicy albo ekstrakcję ósemki. Jest to ważne jeśli chcecie cieszyć się urlopem!

Wniosek


Tajlandia to kraj bogaty w naturalne piękno, w połączeniu z rozwiniętym przemysłem turystycznym. Ta kombinacja sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na wakacje, ponieważ jest tak wiele pięknych miejsc do zobaczenia. Najpopularniejszym miejscem do odwiedzenia jest Park Narodowy Khao Saue Roi Yot. Jest to znane miejsce turystyczne i jako takie jest wiele miejsc do odwiedzenia podczas pobytu w Tajlandii. Możesz również odwiedzić inne kraje, takie jak Indie, Nowa Zelandia itp. Jeśli szukasz spokojnych wakacji, Tajlandia jest miejscem dla Ciebie!

Jeśli zastanawiasz się, jakie szczepienia powinieneś wykonać przed podróżą za granicę, przeczytaj o tym na stronie poświęconej tematowi medycyny podróży.

Możesz również cieszyć się:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *